1. Pij dużo wody

Nawadnianie organizmu jest najważniejszą czynnością, jaką powinieneś wykonywać w czasie upałów. Odwodnione ciało jest niezdolne do pracy oraz normalnego funkcjonowania, co może prowadzić nawet do utraty przytomności i pobytu w szpitalu. Niezależnie od tego, czy przebywasz w pracy, w domu czy na zewnątrz, zawsze pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki wody. Unikaj picia alkoholu, ponieważ powoduje on odwodnienie organizmu, podobnie jak kawa. Nie wybieraj również napoi gazowanych oraz tych, które zawierają w sobie dużą ilość cukru, ponieważ sprawią one tylko, że twoje pragnienie się zwiększy.

2. Weź zimny prysznic

Oblewanie się zimną wodą pod prysznicem pomoże ci obniżyć temperaturę ciała po powrocie z pracy czy męczących zakupów w centrum miasta. Chłodny strumień wody nie tylko cię orzeźwi, ale także pomoże pozbyć się uczucia lepkości.  Musisz jednak pamiętać, że prysznic będzie tylko chwilową ulgą, często kończącą się wraz z wyjściem z łazienki i przejściem do nagrzanego pokoju.

3. Basen ogrodowy

Jeśli posiadasz dom z ogródkiem, rozważ zakup basenu ogrodowego.Jest to doskonały sposób na schłodzenie się w upalne dni, które musisz spędzać w domu. Baseny do ogrodu produkowane są w różnych formach i rozmiarach, dzięki czemu znajdziesz coś  nawet na najmniejsze przydomowe podwórko. Do wyboru masz:

  • dziecięce dmuchane baseny;
  • stelażowe baseny do ogrodu;
  • rozporowe okrągłe baseny ogrodowe.

Jeśli pragniesz sprawić radość jedynie najmłodszym członkom rodziny, postaw na niewielki dmuchany basen. Wybierać możesz spośród różnych kształtów i kolorów, które występują nawet w formie wodnych placów zabaw. Dmuchany basen ogrodowy z dachem to nie tylko metoda na schłodzenie twojego dziecka, ale także doskonały sposób na zorganizowanie mu czasu na świeżym powietrzu, nawet w upalne dni.

Na basen stelażowy lub rozporowy powinieneś zdecydować się szukając czegoś odpowiedniego dla siebie. Ich średnice to rozpiętość między 305 cm a 457 cm. To daje ci możliwość wyboru odpowiedniego rozmiaru, w przypadku gdy planujesz odpoczynek w nim razem z innymi członkami rodziny. Basen ogrodowy stelażowy będzie dobrym wyborem, jeśli zależy ci na metalowym stelażu, który utrzyma całość w niezmiennym kształcie. Gdy zaś cenisz wygodne oparcie na krawędzi basenu w formie kołnierza, powinieneś zdecydować się na basen rozporowy.

Niezależnie od wybranego typu basenu, możesz mieć pewność, że doskonale sprawdzi się on w upalne letnie popołudnia, a także posłuży za atrakcję przy wieczornych imprezach. Baseny ogrodowe w dobrej cenie kupisz online np. na stronie https://www.dobrebaseny.pl/BASENY-OGRODOWE-c236

4. Jedz lody

Gorące letnie dni to doskonała wymówka, jeśli jesteś wielbicielem tych zimnych deserów. Śmietankowe, czekoladowe czy sorbety - wszystkie sprawią, że ochłodzisz się i sprawisz sobie niewielką przyjemność. Jeśli jednak nie przepadasz za lodami, możesz postawić na shake’a z kostkami lodu lub schłodzone w lodówce owoce.

5. Nie wychodź z domu bez potrzeby

Nadmierne przegrzanie organizmu może spowodować niebezpieczne choroby, np. udar. Aby się przed nim ustrzec, ogranicz niepotrzebne wyjścia z mieszkania. Spacer z dzieckiem w samo południe czy okazjonalne zakupy są złym pomysłem - zamiast tego zasłoń okna, ograniczając w ten sposób nagrzewanie się domu. Zastanów się również nad zakupem wiatraka lub klimatyzacji, pamiętaj jednak, by używać ich rozważnie i nie narażać się na nadmierne wychłodzenie.

Gorące lato w mieście nie musi być uciążliwe - wystarczy odpowiednio się na nie przygotować. Zawsze pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu organizmu i przestrzeganiu zaleceń, a upał nie będzie twoim utrapieniem.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny