Polerowane płytki granitowe to materiał chętnie wykorzystywany w dekorowaniu wnętrz, cieszy się uznaniem wśród entuzjastów zarówno minimalistycznych pomieszczeń, jak i tych bogatych; płytki dają niezwykły efekt wykończeniowy. Zakup granitowych płytek polerowanych niekoniecznie musi się wiązać z dużymi nakładami finansowymi.

Zastosowanie płytek granitowych polerowanych we wnętrzach

Granit znany jest jako jeden z trwalszych oraz urzekający strona wizualną materiał wykorzystywany w branży wykończenia wnętrz. Jest używany do wykończeń posadzek, podłóg, progów, schodów oraz efektownych parapetów. Płytki granitowe doskonałe spełniają swoją rolę nie tylko dekoracyjną oraz estetyczną, ale funkcyjną- w miejscach narażonych na duży ruch, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Jako materiał  długowieczny oraz niezwykle odporny na zewnętrzne warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg oraz zmiany temperatury, mróz, architekci wykorzystują płytki na zewnątrz; proponuję je chętnie w projektach schodów, ścieżek oraz tarasów. Kamień granitowy posiada nierównomierną, jakby chaotyczną strukturę minerałów oraz dużą ziarnistość, przez co też płytka ciekawie rozprasza światło, dając jednobarwny efekt we wnętrzach.

Minerały występujące w kamieniu granitowym rozliczne kolory, począwszy od ciemnej szarości, poprzez różowe, zielone, a nawet delikatne barwy. Granitowe płytki polerowane spotykamy w pomieszczeniach przeważnie na podłogach, posadzkach; mimo że ma o wiele więcej zastosowań. Można obudować nim kominek, całą ścianę, bądź jej fragmenty, a nawet tworzyć fragmenty do umywalek, parapetów, blatów oraz stołów kuchennych (na przykład popularne wyspy kuchenne)

Elegancka kuchnia- zastosowanie płytek granitowych 

Każdy domownik kocha kuchnię, jest  ona sercem domu, gromadzi wszystkich mieszkańców w czasie przygotowania oraz spożywania posiłków. Oczekujemy od niej funkcjonalności oraz wartości użytkowych. Meble oraz wyposażenie i armatura powinny być trwałe, odporne na częste użytkowanie. Dlatego płytki graniowe polerowane świetnie sprawdzą się w kuchni jako podłoga, fragmenty armatury, blaty kuchenne, czy parapety okienne. Szczególnie poleca się kamień granitowy jako materiał do wyłożenia podłóg- jest odporny na uszkodzenia, uderzenia i wysoką temperaturę, nieprzepuszczalny dla wilgoci. W kuchni może zdarzyć się wszystko- upadek garnka, wylanie wody, czy ubrudzenie tłuszczem, duży ruch pieszy. Płytce granitowej nie grozi pęknięcie, wykruszenie. Jest łatwa w konserwacji.

Nowoczesny salon z płytką granitową w roli głównej

Salon to pomieszczenie gromadzące domowników na wspólne posiłki, odpoczynek czy pracę; często też wizyty gości. Chcemy, aby był nie tylko piękny, estetycznie wykonany, ale przede wszystkim funkcjonalny.

Dlatego duże rozmiarem granitowe płytki polerowane to idealny pomysł na salonową podłogę. Struktura kamienia granitowego dzięki mineralnej mieszance daje efekt dekoracyjny- rozświetla oraz optycznie powiększa pomieszczenia. Prócz walorów dekoracyjnych, posadzka charakteryzuje się trwałością oraz solidnością.  Płytki granitowe polerowane zdadzą egzamin z wysoką notą i we wnętrzach nowoczesnych, jak i przestronnych typu loft.

Płytki graniowe- inwestycja na lata. Koszty montażu.

Wybór płytek granitowych obecnie jest bardzo urozmaicony. Podobnie ceny. Są zróżnicowane ze wglądu na rodzaj granitu (jego twardość), kształty oraz wielkość płytek, wybarwienia.

Granit jest trwałym naturalnym surowcem, z pewnością warto zainwestować w dobrej jakości elementy wykończenia wnętrza czy zewnętrzne budynków wykonane z granitu, bo posłużą przez wiele dekad w stanie nieuszkodzonym.

Kamień naturalny granitowy jest relatywnie droższy od pozostałych rodzajów płytek, jednak w późniejszym okresie nie trzeba inwestować w naprawy czy wymianę części, czy całości podłóg, elementów ścian czy blatów kuchennych. Koszty układania płytek we wnętrzach, jak i na zewnątrz łączą się z wielkością pomieszczeń, powierzchnią tarasów, schodów, itp. (metrażach podanych w m2) oraz cennikami  wybranych wykonawców. Płytki granitowe polerowane nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz ponoszenia kosztów na wyśrubowaną konserwację. Cena podłóg to głównie koszty poniesione na zakup płyt granitowych oraz montażu, układania.

Jeśli szukacie Państwo dużego wyboru oraz niskich cen płytek granitowych polecamy odwiedzić sklep 

https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/plytki-granitowe

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny