Przeanalizujmy wady i zalety poprzedniej instalacji

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, co tak właściwie działało na korzyść poprzedniej instalacji i co było w niej niekomfortowego lub denerwującego. Może był to kształt samego kranu lub kurka od ciepłej i zimnej wody? Żeby uniknąć powielania swoich błędów z przeszłości, zastanówmy się dogłębnie nad tym, jakie cechy i parametry powinna spełniać nowa bateria łazienkowa i co jest dla nas najistotniejsze, jeśli chodzi o design oraz sposób i wygodę użytkowania.

Atrakcyjny wygląd nie zawsze idzie w parze z równie atrakcyjną jakością

Zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd, ale i na jakość baterii. Wysoki standard estetyczny nie zawsze oznacza wysoki standard wykonania. By uniknąć takich pułapek, omijajmy szerokim łukiem produkty, których cena wydaje się po prostu aż zanadto atrakcyjna.

Wybierajmy krany, które będą łatwe do utrzymania w czystości. Armatura z nietuzinkowym designem i wieloma krawędziami może co prawda efektownie wyglądać w łazience, ale nie do końca może sprawdzać się, gdy chodzi o czyszczenie jej zawiłej powierzchni. Dobierając więc baterie łazienkowe na elazienki.pl, zwracajmy także uwagę na to, czy aby nie przysporzą nam one dodatkowych problemów podczas ich użytkowania i nie staną się uciechą tylko na moment, do pierwszego sprzątania.

Bardzo istotne kwestie techniczne

Należy pamiętać o tym, aby wylewka baterii miała odpowiednia długość oraz była dopasowana do modelu umywalki, który wybierzemy. Jak zdecydujemy się przykładowo na zbyt duży kran, prawdopodobnie wystąpi problem z wygodnym wsuwaniem podczas mycia rąk pod strumień wody.

Dodatkowe funkcjonalności

Doskonałą opcją są też baterie, które zaprojektowano tak, by woda wypływała pod pewnym kątem. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Perlator powinien być już standardem w nowoczesnych modelach. Dzięki temu modułowi możemy oszczędzić wodę, więc nic dziwnego, że jest on powszechnie stosowany. 

Zwracając uwagę na powyższe wytyczne, możemy mieć pewność, że dokonamy właściwego wyboru podczas zakupu baterii łazienkowych.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny