Tapety, fototapety, naklejki – to materiały, które pozwalają na uzyskanie bardzo różnorodnych aranżacji. Dzięki ogromnemu bogactwu wzorów, grafik i modeli poszczególnych materiałów osiągnięcie zamierzonego efektu nie jest wcale trudne.

Wielki powrót tapet

Tapety jeszcze do niedawna przegrywały z różnego rodzaju farbami, emulsjami i panelami. Dzisiaj coraz więcej osób wraca do tego bardzo modnego niegdyś sposobu aranżacji ścian. Tyle tylko, że nowoczesne tapety zupełnie nie przypominają już tych sprzed kilku czy kilkunastu lat. Ich materiał jest wytrzymały, odporny na ścieranie, działanie wilgoci i wysokich temperatur. Nie blaknie pod wpływem promieniowania słonecznego. Do wyboru klienci mają m.in. tapety zmywalne, winylowe, samoprzylepne. Ich montaż zajmuje chwilę, a dzięki możliwości personalizacji od Pixers tapetę można dostosować do wymiarów ściany. Na miejscu nie trzeba niczego docinać, dopasowywać – wszystko idealnie pasuje, nam pozostaje tylko wybór ulubionego wzoru. A możliwości jest naprawdę wiele. Warto zwrócić uwagę także na możliwość ustalenia gęstości wzoru, dostosowania koloru (zmiany oryginalnych barw na czarno-białe lub w sepii). W przypadku niektórych wzorów istnieje również możliwość zastosowania lustrzanego odbicia.

Fototapety i naklejki

Kolejny bardzo ciekawy materiał aranżacji ścian to oczywiście fototapeta, która również powraca do łask. W nowoczesnym wydaniu sprawdza się idealnie w domowym salonie, pokoju nastolatka, a także w restauracji czy biurze. Z pomocą fototapety można ocieplić wnętrze, optycznie je powiększyć, pomniejszyć, a także nadać mu wyjątkowego charakteru. Fototapeta pasuje zarówno do kuchni, jak i do łazienki, ponieważ dzięki dodatkowym wzmocnieniom jest odporna na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Plusem takiego rozwiązania jest również jakość samej grafiki, brak dodatkowych spoin, widocznych łączeń. Na ścianę nakłada się jednolity materiał, który idealnie przylega i prezentuje się wyjątkowo elegancko. Podobnie jak w przypadku tapet, także i tutaj istnieje możliwość personalizacji.

W mniejszych przestrzeniach, a także wszędzie tam, gdzie zamiast dużej grafiki, chcemy postawić jedynie na subtelne dodatki, sprawdzą się naklejki. Dzięki nim neutralna z pozoru ściana może nabrać niecodziennego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem są np. naklejki do pokoju dziecięcego, jak również motywy florystyczne, które świetnie sprawdzą się w garderobie czy sypialni. Wszystko właściwie zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i oczekiwań, natomiast z pomocą tapet, fototapet i naklejek możemy stworzyć bardzo ciekawe, dynamiczne i przyciągające uwagę ścienne aranżacje. Co najważniejsze – idealnie współgrające z charakterem przestrzeni.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny