Drewno i aluminium to materiały niezmiennie chętnie wykorzystywane przez architektów. Pozostają w trendach, również tych okiennych, przede wszystkim z uwagi na ich wartości estetyczne. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji możemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem drewna lub aluminium, nie rezygnując przy tym z najważniejszych zalet okien PVC, takich jak wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna, trwałość, szczelność oraz brak konieczności ich konserwacji. Okna REHAU, wykonane z wysokiej jakości PVC, do złudzenia przypominają drewniane lub aluminiowe, nie tylko barwą, ale również strukturą. Gwarantują przy tym energooszczędność i nadają budynkowi niewymuszony, elegancki charakter.

Okna PVC niczym drewno lub aluminium, czyli co jest modne w 2021 roku?
Okna PVC niczym drewno lub aluminium, czyli co jest modne w 2021 roku?

Okna o szlachetnym wyglądzie drewna

Okna o kolorach i strukturze drewna nie wychodzą z mody. Zmianie ulegają jedynie trendy dotyczące odcieni tego materiału. Obecniedużą popularnością cieszą się subtelne, jasne kolory okien PVC imitujących drewno. Idealnie wpisują się w budynki utrzymane w stylu klasycznym, skandynawskim, jak i nieco bardziej nowoczesnym. Ciepłe tonacje drewna prezentują się bardzo efektownie m.in. w połączeniu z kontrastującym z nim chłodnym betonem zastosowanym na elewacji czy we wnętrzach domu. Dzięki matowym okleinom KALEIDO WOODEC ze strukturą drewna, okna PVC firmy REHAU doskonale imitują naturalny materiał – zarówno pod względem wizualnym, jak i w dotyku. Okleina KALEIDO WOODEC posiada matowe wykończenie oraz charakterystyczną dla drewna fakturę, co sprawia, że trudno odróżnić ją od naturalnych materiałów. Okna REHAU z okleiną nie wymagają jednak typowej dla drewna pielęgnacji i konserwacji. Są odporne na warunki atmosferyczne, działanie promieni UV oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Klasyczną fakturą drewna wyróżniają się także okna REHAU o profilach wykończonych foliami dekoracyjnymi KALEIDO FOIL. Poza modnymi jasnymi kolorami w ofercie kolorystycznej okien do złudzenia przypominających drewno znajdziemy również ponadczasową biel, modne szarości, popularne odcienie dębów, głęboki mahoń oraz wyrafinowany, ciemny palisander.

rehau

Modne okna niczym z aluminium

Aluminium to materiał, po który chętnie sięgają architekci w nowoczesnych projektach, wyróżniających się prostotą i czytelnością form. Znajduje on odzwierciedlenie również w kolorystyce okien – wciąż popularny chłodny antracyt, głęboka czerń czy szlachetne szarości aluminium podkreślają minimalistyczny charakter budynku. Ciemne ramy o matowej lub metalicznej powierzchni dobrze komponują się z różnymi materiałami wykończeniowymi, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w oszczędnych w formie projektach, jak również tych bardziej wyrafinowanych koncepcjach architektonicznych.
Okna REHAU idealnie łączą walory estetyczne aluminium z technicznymi zaletami PVC, dzięki specjalnym nakładkom KALEIDO COVER. Za ich sprawą okna z zewnątrz nie różnią się wyglądem od aluminiowych. Cechuje je jednak lepsza izolacyjność termiczna, a nakładki dodatkowo chronią profile PCV przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych. Nakładki aluminiowe są dobrze dopasowane do kształtu profili i trwale do nich zamocowane, co gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd okien REHAU do złudzenia przypominających aluminiowe, ale również ich wysoką trwałość. Powierzchnie nakładek mogą być lakierowane, powlekane proszkowo lub eloksalowane w ponad 170 odcieniach RAL. Ich zastosowanie pozwala również wybrać dowolny kolor profili od strony zewnętrznej i wewnętrznej okien - od klasycznej bieli, na nowoczesnych ciemnych barwach kończąc.

Okna PVC niczym drewno lub aluminium, czyli co jest modne w 2021 roku?
Okna PVC niczym drewno lub aluminium, czyli co jest modne w 2021 roku?

Kolor na elewacji i we wnętrzach

Trendem w architekturze o prostych, niewymuszonych formach jest ponadczasowa biel. Białe profile okienne w połączeniu z wielkoformatowymi przeszkleniami rozświetlają wnętrza budynku i sprawiają wrażenie większej przestronności. Dużą popularnością cieszą się również okna wyróżniające się kolorystycznie na tle elewacji: począwszy od chłodnej bieli, przez intensywne odcienie lazuru, odważną czerwień, aż po głęboką czerń. W tym przypadku możliwości kolorystycznego doboru okien PVC są praktycznie nieograniczone, uzależnione jedynie od oczekiwanego efektu i wyobraźni architekta.
Praktycznie dowolny wybór koloru okien REHAU zapewniają okleiny KALEIDO FOIL. Mogą być one umieszczane na profilach jednostronnie lub obustronnie – również w dwóch odmiennych kolorach (inny od zewnątrz i od wewnątrz). Takie rozwiązanie pozwala kształtować wygląd elewacji oraz wnętrz domu według indywidualnych upodobań i zgodnie z najnowszymi trendami.

Okna PVC niczym drewno lub aluminium, czyli co jest modne w 2021 roku?
Okna PVC niczym drewno lub aluminium, czyli co jest modne w 2021 roku?

Niezależnie od tego, czy okna mają być harmonijnie wkomponowane w fasadę i wnętrza budynku, czy też stanowić kolorowe akcenty na tle ścian domu, ważnym czynnikiem jest ich trwałość i jakość. Stosowane w oknach REHAU barwne folie KALEIDO FOIL zbudowane są z dwóch warstw. Dolna stanowi bazę okleiny barwnej. Przezroczysta warstwa górna z PMMA chroni kolory przed szkodliwym dla ich trwałości promieniowaniem UV oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Dzięki temu okna REHAU zachowują swą estetykę przez długie lata ich użytkowania.

Więcej o kolorach okien REHAU

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły