Historia

Wydawało się, że w dziedzinie związanej z rozwojem toalet wymyślono już wszystko i ostatnie słowo wypowiedziano już dawno temu. Niektórzy z nas pamiętają prymitywne, drewniane toalety na zewnątrz, zwane sławojkami. Tymczasem już Majowie 2 tys. lat temu korzystali ze spłukiwamych toalet, co potwierdzają badania archeologiczne w ruinach historycznego miasta Palenque. Pewnie bylibyśmy zaskoczeni i zażenowani, będąc w toalecie publicznej w Starożytnym Rzymie. Ale i tam używano bieżącej wody. Na drugim końcu świata w Japonii najstarsze odnalezione kanalizacje sanitarne w połączeniu z ubikacjami pochodzą z 300 roku p.n.e. Tyle zamierzchła historia. W Europie pierwszą deskę sedesową z funkcją higieny intymnej wprowadziła na rynek firma Geberit w roku 1978. Był to sukces na skalę światową. Od tego czasu wiele się zmieniło. Nastąpiła automatyzacj, a nawet komputeryzacja toalet myjących. Jedna deska "pamięta" indywidualne programy myjące wszystkich członków rodziny i może być obsługiwana za pomocą smartfona.

Jak działa toaleta myjąca z www.ebidet.pl?

W łazience, poza komfortem, wygodą i estetycznymi rozwiązaniami związanymi z aranżacją wnętrz, oczekujemy najwyższego poziomu urządzeń służących do utrzymania higieny. Niestety, wielu z nas boryka się z małym metrażem łazienki, a umieszczenie obok siebie bidetu i muszli WC jest po prostu niemożliwe. Na szczęście, rozwiązaniem są toalety myjące. Toalety myjące to nie tylko propozycja dla poszukujących higieny w małych łazienkach, lecz także dla tych, którzy chcą zwiększyć funkcjonalność dużych pomieszczeń, a więc dla wszystkich. Najprościej rzecz ujmując, toalety myjące są połączeniem misy ustępowej z misą bidetową, a mają za zadanie zadbać o naszą higienę intymną po skorzystaniu z toalety. Najpierw toaletę spłukujemy, a następnie z pierścienia wewnątrz misy wysuwa się dysza myjąca. Nasilenie strumienia wody i stopień wysunięcia dyszy są regulowane. Obecnie, wszystkie te czynności można wykonać za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Oprócz nowoczesnego designu toalety myjące posiadają szereg funkcji ułatwiających utrzymanie higieny i ułatwiających użytkowanie.

  • obsługa za pomocą aplikacji internetowej zainstalowanej na smartfonie
  • możliwość zaprogramowania profili poszczególnych użytkowników
  • funkcją wykrywania użytkownika
  • regulacja poziomu ciśnienia strumienia wody
  • regulacja temperatury wody
  • regulacja pozycji dyszy
  • suszenie ciepłym powietrzem
  • funkcją odkamieniania
  • usuwanie zapachów
  • ogrzewanie deski
  • wolne opadanie deski
  • tryb oszczędzania energii

Jak wybrać, aby dobrze wybrać

Tradycyjne miski WC powoli odchodzą do lamusa. Nowoczesne technologie sprawiającą, że współczesne toalety myjące oferują znacznie więcej, niż zaspokajanie potrzeb fizjologicznych. Zastosowanie nowoczesnych systemów pozwala maksymalnie zadbać o higienę, zapewnia wygodę i skraca czas sprzątania łazienki. Oto kilka zasad, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze toalety:

  • kształt miski WC

szukaj miski WC pozbawionej kołnierza. Brak rantu i różnych trudno dostępnych miejsc, w których mogłyby się rozmnażać bakterie, pozwala na łatwe utrzymanie czystości. Dodatkowo wiąże się to zmniejszoną ilością stosowanych detergentów.

  • jakie funkcję posiada

najważniejsze funkcje, które już są standardem to: sterujący ekran dotykowy ustawiający funkcje myjące, programowalne profile użytkowników, a także podświetlenie LED, ułatwiające korzystanie nocą, bez potrzeby włączania oświetlenia łazienki.

Zalety

Nowoczesne toalety myjące, oprócz zalet związanych z łatwością utrzymania higieny osobistej, oszczędnością przestrzeni i estetyką, mają także zalety zdrowotne. Łagodzą przykre objawy związane z hemoroidami, a także mogą być pomocne w problemach z zaparciami. Są także przyjazne dla środowiska ze względu na oszczędności związane ze zużyciem wody i możliwością stosowania trybów oszczędzania energii.

Więcej dowiesz się na stronie internetowej: ebidet.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej