Dom energooszczędny Arkadia - model Comfort 004

autor projektu: dr inż. arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, dr inż. arch. Miłosz Lipiński

Dlaczego warto zamieszkać w domu jednorodzinnym?

Osiedlenie się jest potrzebą większości ludzi. Miejsce, do którego będziemy wracać, gdzie wychowamy dzieci i spędzimy wspaniałe, rodzinne chwile – właśnie tak oczami wyobraźni widzimy swój dom. Własny dom jednorodzinny zapewnia nam prywatność oraz swobodę. Nie jesteśmy od nikogo zależni, samodzielnie go urządzamy i decydujemy o rozkładzie pomieszczeń oraz wielkości budynku. Ponadto posiadamy ogród, który służy nam przez cały rok.

Jaka jest cena wybudowania domu jednorodzinnego i energooszczędnego?

Oczywiście z budową domów jednorodzinnych energooszczędnych lub tradycyjnych wiążą się duże koszty. Każdy z nich zależy od użytych materiałów czy ekipy budowlanej, ale w rezultacie osiągną one podobny pułap. Do najważniejszych poniesionych opłat należą: projekt, fundamenty, ściany, dach, instalacje, okna i drzwi czy ogrzewanie oraz ocieplenie. Budowa domu jednorodzinnego parterowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 115 m² to koszt rzędu ok. 240 tys. złotych. Dla porównania budowanie domów energooszczędnych pod klucz jest droższe o ok. 30%. Jednak warto pamiętać, że późniejsza eksploatacja takiego budynku jest znacznie tańsza.

Profesjonalna firma budująca domy pod klucz

Budowanie domu jednorodzinnego powinno zostać powierzona w dobre ręce profesjonalnej firmy, która oferuje kompleksowe usługi – od załatwienia formalności, poprzez wykonanie przyłączy, budowę obiektu w stanie surowym, aż po oddanie gotowego domu pod klucz. Firma budująca domy energooszczędne - Arkada, oferuje szeroki asortyment projektów, współpracę w zakresie dokumentów oraz budowy, a przede wszystkim zapewnia wsparcie doradcze. Warto zaufać firmie z wieloletnim doświadczeniem, a jednocześnie otwartej na nowoczesne technologie oraz rozwiązania. Zanim zdecydujemy warto jest zapoznać się ze szczegółową ofertą na stronie internetowej, np. http://www.arkada.net.pl lub zadzwonić do konsultanta. Dzięki temu będzie nam łatwiej podjąć decyzję i rozpocząć budowę wymarzonego domu.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny