Najlepsze kolory lakierobejcy na elewację drewnianą

Elewacja drewniana jest wizytówką domu, dlatego należy zadbać o jej zakonserwowanie. Lakierobejca stworzy półprzezroczyste warstwy ochronne, zachowując rysunek słojów drewna. Wybierając lakierobejcę, nie wolno zapominać o tym, że na dużej powierzchni kolor będzie jaśniejszy i jaskrawszy od prezentowanego w karcie produktu. Odpowiednio dobrana lakierobejca może przyciemnić naturalny odcień drewna lub go zmienić, dopasowując kolorystycznie do stolarki okiennej i drzwiowej lub dachu budynku. Cena lakierobejcy nie jest niska, lecz jest to bardzo wydajny drewnochron. Wśród szerokiej gamy kolorystycznej na uwagę zasługują barwy:

  1. Palisander. Doskonale kontrastuje z jasnymi elementami elewacji. Ciemny kolor zaimpregnowanego nim drewna w połączeniu z jasnym tynkiem daje efekt elegancji i stylu. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnej architekturze z elementami szkła i stali. W przypadku budynków w stylu klasycznym doskonale będzie kontrastował z białym tynkiem. Drewnochron ukryje niedoskonałości i widoczne ślady upływu lat zaimpregnowanego nim drewna. Doda mu szlachetności i świeżości.
  2. Tek. Ten uniwersalny kolor lakierobejcy ma ciepły, lekko pomarańczowy odcień. Nie bez powodu jest najczęściej wybieranym kolorem na elewację. Doskonale współgra ze stolarką okienną i drzwiową. Drewniana elewacja w kolorze teku idealnie komponuje się z pokryciem dachu gontem bitumicznym czy blachodachówką w ciemnym kolorze. Najlepiej prezentuje się w połączeniu z bardzo jasnymi, neutralnymi lub zimnymi kolorami. Pomalowana nim elewacja drewniana w otoczeniu zieleni ogrodu, nadaje budynkowi przytulności i ciepła.

Lakierobejca do drewna wewnątrz budynku

Drewno wewnątrz domu jest bardzo popularne i obecne nawet w łazience. Zdobi przestrzeń dzienną, pokrywając ściany i podłogi. Współcześnie przybiera nowoczesne formy. Nie jest już typową boazerią, lecz oryginalną dekoracją wnętrza. Może pokrywać całe ściany lub tylko ich część stanowiąc element wystroju.  Wkomponowane w aranżacje drewno ma podkreślać związki z naturą, dlatego muszą być widoczne słoje drewna. Kolory lakierobejcy należące do najciekawszych, z wykorzystywanych do zdobienia ścian, podłóg, a nawet sufitów to:

  1. Lakierobejca do drewna zielona matowa. Butelkowa matowa zieleń jest ogromnie popularna w różnego rodzaju aranżacjach. Jej intensywna barwa i głębia mogą być podstawą wystroju wielu wnętrz. Idealnie nadaje się do wnętrz rustykalnych i klasycznych. Daje efekt luksusu i elegancji. Farba do mebli w zielonym kolorze sprawdzi się także w stylu glamour, vintage i loft. To kolor dla odważnych osób. Zielona matowa lakierobejca do drewna najlepiej wygląda w przestronnych wnętrzach. W małych pomieszczeniach lepsza będzie lakierobejca zielona w odcieniu miętowym.
  2. Lakierobejca do drewna szary. Szary kolor od kilku sezonów króluje w naszych mieszkaniach. Moda na szary kolor przyszła ze Skandynawii. Matowa lakierobejca Vidaron w takim kolorze jest odporna na ścieranie, dlatego idealnie nadaje się do pokrycia podłóg. Nie tylko chroni i barwi drewno, ale podkreśla naturalny rysunek słojów. Szary kolor świetnie kontrastuje z jasnym umeblowaniem, tworząc stylową aranżację.  Można go łączyć z dowolnym kolorem. Przełamuje przeważającą w pomieszczeniu biel, pozwalając uzyskać przyjemne wrażenie wizualne. Pasuje do każdego stylu, chociaż jest niestandardowy. Zadowoli osoby ceniące oryginalność, a równocześnie będzie odpowiadać tradycjonalistom. Cena lakierobejcy w tym modnym kolorze może być wyższa niż w innych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o rodzajach impregnatów do drewna.
Drewno podczas malowanie i impregnacji, a także polecane kolory lakierobejcy i jej cena
Jakie są popularne kolory lakierobejcy, czyli lakierobejca do drewna oraz cena lakierobejcy

Kolory lakierobejcy do mebli

Farba do mebli pozwala na szybkie i efektowne odnowienie wyposażenia. W aranżacjach wnętrz panuje trend, by nowe meble łączyć z używanymi. Można je odnowić z pomocą lakierobejcy. Dzięki temu starocie zachowają swój niepowtarzalny styl, a efekt dekoracyjny będzie trwały. Drewnochron podkreśli ich naturalne piękno i nada modnego koloru. Stworzy powłoki o satynowym wykończeniu. Jeszcze do niedawna królowała olcha.  Obecnie obok olchy najpopularniejsze kolory do odnawiania mebli to:

  1. Pastelowy błękit. Farba do mebli w kolorze pastelowego błękitu doskonale podkreśli piękno malowanego drewna. Nie tylko je odrestauruje, ale nada mu trwałego efektu dekoracyjnego. Ten nowoczesny kolor jest doskonały do renowacyjnego malowania szafek kuchennych, mebli dla dzieci, boazerii, ram obrazów i innych elementów z drewna. Matowa błękitna farba do drewna świetnie wpisuje się w styl prowansalski. Cena lakierobejcy pastelowej również może być wyższa od tradycyjnej gamy kolorystycznej.
  2. Biała skandynawska. Styl skandynawski jest ciągle modny i łatwo go uzyskać. Skandynawski design z powodzeniem pomoże nam wprowadzić olcha lub biała lakierobejca Sadolin. Połączenie drewna z białym kolorem to kwintesencja tego stylu. Naturalny materiał, jakim jest drewno z widocznym usłojeniem, nie daje efektu zimna w przeciwieństwie do efektu jaki daje zwykła biała farba do drewna. Pomalowane drewnochronem na biało meble, będą pasowały do każdego wnętrza i stylu. Nie tylko skandynawskiego. Meble pomalowane lakierobejcą w tym kolorze dodadzą wnętrzu przytulności, elegancji i indywidualnego charakteru.

Omówione kolory lakierobejcy z pewnością zasługują na uwagę, gdyż dają niesamowite efekty dekoracyjne. Jednak wybór koloru lakierobejcy zależy przede wszystkim od gustu i potrzeb użytkownika. Jeżeli jego ulubionym kolorem jest olcha lub mahoń, to powinien kierować się własnymi upodobaniami. Nie wolno zapominać, że lakierobejca ma przede wszystkim chronić powierzchnię drewna przed określonymi zagrożeniami. Dlatego farba do mebli nie będzie odpowiednia do pokrycia drewnianej elewacji. Należy również liczyć się z tym, że cena lakierobejcy w modnym kolorze będzie wyższa.

ikona podziel się Przekaż dalej