Glazurnik

Glazurnik to osoba zajmująca się układaniem płytek. W zakres jego usług wchodzi montaż terakoty i ceramiki na ścianach, podłogach, elewacjach zewnętrznych, schodach, tarasach oraz wielu innych nawierzchniach. Doświadczony glazurnik przeprowadza też demontaż starej ceramiki, poziomuje podłogi, montuje cokoły i tworzy ozdobne nawierzchnie z płytek wielkoformatowych, gresu bądź mozaiki.

Gdzie szukać doświadczonego glazurnika?

Zapoznaj się z informacjami na temat glazurnik. Nasze sprawdzone porady związane z glazurnik pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Cennik usług glazurniczych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik usług glazurniczych 2017 w różnych regionach Polski

Nieodłącznym elementem wykończenia wnętrz bądź generalnego remontu jest wynajęcie dobrego glazurnika. Płytki ścienne i podłogowe powinny być montowane przez doświadczonych fachowców, dających gwarancję odpowiedniej jakości. Ceny podstawowych usług glazurniczych różnią się w zależności od regionu naszego kraju. Poniżej przedstawimy cenniki najczęściej wykonywanych robót związanych z glazurą i terakotą. Zobaczmy więc ile kosztuje położenie płytek w 2017 roku.
, 21 kwietnia 2017

Fuga epoksydowa - cena, opinie, zastosowanie, polecani producenci

Fuga epoksydowa - cena, opinie, zastosowanie, polecani producenci

Fuga do płytek podłogowych i ściennych jest ważnym materiałem wykończeniowym. Dlatego warto ją dobrać adekwatnie do specyfiki płytek i rodzajów pomieszczenia. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się fuga epoksydowa. Jej układanie może być znacznie trudniejsze w porównaniu z tradycyjnymi, gotowymi produktami. Jednak fuga epoksydowa odznacza się większą trwałością. W poniższym artykule podpowiemy, czym właściwie są tego rodzaju produkty i w których miejscach warto je stosować.
, 12 maja 2017

Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?

Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?

Płytki rektyfikowane są to płytki ceramiczne poddane odpowiedniej obróbce mechanicznej. Mimo, iż ich cena jest wyższa niż płytek tylko kalibrowanych, są często wybierane, ze względu na swój wygląd, funkcjonalność oraz dekoracyjny charakter. W sprzedaży są dostępne zarówno płytki łazienkowe, jak i płytki na ścianę. Sprawdzamy, czym płytki rektyfikowane różnią się od zwykłych płytek ceramicznych i do jakich zastosowań nadają się najlepiej.Czy nadają się jako płytki kuchenne, a może jako łazienkowe?
, 9 sierpnia 2016

Gres szkliwiony czy gres polerowany? Opinie, ceny, parametry ważne przy zakupie

Gres szkliwiony czy gres polerowany? Opinie, ceny, parametry ważne przy zakupie

Gres to dość popularny materiał służący do wykończenia podłóg i ścian. Jego efektowny wygląd nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i podnosi jego walory dekoracyjne. W ofertach handlowych znajdziemy gresy szkliwione oraz polerowane. Oba produkty różnią się od siebie parametrami technicznymi i walorami wizualnymi. W poniższym opracowaniu przedstawimy podstawowe wady i zalety gresu, a także wskażemy czym sugerować się podczas zakupu tego rodzaju produktów.
, 5 maja 2017

Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?

Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?

Remont kuchni, łazienki i salonu sprawia, że stajemy przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich z pewnością będzie wybór najlepszych fliz.  Flizy to nic innego jak płytki podłogowe lub ścienne wykonane z ceramiki, kamienia, szkła lub innych tworzyw. Mogą być to płytki łazienkowe, podłogowe lub płytki do kuchni - czyli popularna glazura i terakota. Poniżej przedstawimy podstawowe rodzaje tych produktów, ustalimy ich orientacyjne ceny i opiszemy w które warto zainwestować swoje pieniądze.
, 27 kwietnia 2016

Ile kosztują płytki na schodach?

Ile kosztują płytki na schodach?

Płytki podłogowe ceramiczne coraz częściej stanowią element wykończenia schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Terakota to bardzo wdzięczne tworzywo odznacza się dużą trwałością, estetycznym wyglądem i funkcjonalnością. Wyłożenie płytek na schodach wewnętrznych czy zewnętrznych nie jest zbyt kosztowną inwestycją. Najważniejszym aspektem jest odpowiedni dobór płytek oraz ich umiejętne wkomponowanie w całość aranżacji.
, 28 kwietnia 2016

Płytki łazienkowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Płytki łazienkowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Wybór odpowiednich płytek łazienkowych nie jest zbyt prosty. W ofertach handlowych znajdziemy wiele kolorów, wzorów i kształtów, które potrafią ozdobić każdą przestrzeń łazienkową. Wybierając konkretne płytki łazienkowe warto zwrócić uwagę na ich specyfikację techniczną. Jest to równie ważne jak względy wizualne. Pamiętajmy, że płytki łazienkowe stają się trwałym elementem wyposażenia, które istotnie wpływa na podkreślenie stylistyki aranżacyjnej.
, 23 kwietnia 2016

Koszt budowy tarasu z betonu

Koszt budowy tarasu z betonu

Tarasy betonowe są eleganckimi i efektownymi elementami architektury domu. Dobrze wykonany taras betonowy może stanowić przyjazne przedłużenie salonu. Taras jest miejscem, w którym chętnie wypoczywamy w letnie, ciepłe dni, zatem warto zapoznać się z kosztami jego wykonania. Koszty będą uzależnione między innymi od wielkości konstrukcji, rodzaju podłoża, grubości wylewki oraz ukształtowania terenu.
, 25 kwietnia 2016

Jak wyremontować kuchnię? Kobieta zabiera się za odnowienie kuchni!

Jak wyremontować kuchnię? Kobieta zabiera się za odnowienie kuchni!

Po przeprowadzeniu się do nowego mieszkania już wiedziałam co muszę zrobić w pierwszej kolejności – kuchnia była w opłakanym stanie. Po poprzednich właścicielach odziedziczyłam istną ruinę. Postanowiłam więc zakasać rękawy i zabrać się z miejsca do pracy.
, 23 kwietnia 2016

Jak układać płytki podłogowe samodzielnie? Przygotowania

Jak układać płytki podłogowe samodzielnie? Przygotowania

Jeżeli chcemy samodzielnie układać płytki podłogowe, powinniśmy w odpowiedni sposób się przygotować i nabyć niezbędnej wiedzy. Podczas układania terakoty należy zachować odpowiednią kolejność prac i użyć właściwych preparatów. W przeciwnym wypadku płytki podłogowe już po kilku miesiącach mogą zacząć odpadać od powierzchni.
, 21 grudnia 2016

Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku

Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Stosowane są głównie w łazienkach i kuchniach, ale coraz częściej można je spotkać także w pozostałych pomieszczeniach. Układanie płytek ceramicznych w łazience czy płytek do kuchni nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy wykazać się podstawowymi umiejętnościami, zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i narzędzia, a także zapoznać się z poniższym poradnikiem, jak układać płytki ceramiczne krok po kroku.
, 10 maja 2017

Koszt położenia płytek podłogowych w różnych regionach Polski

Koszt położenia płytek podłogowych w różnych regionach Polski

Na dzisiejszym rynku jest mnóstwo firm świadczących usługi remontowo-budowlane. Prawie każda z nich posiada w swojej ofercie usługi glazurnicze, które są niezbędne przy wykończeniu lub podczas generalnego remontu domu bądź mieszkania. Zakres działalności takiej firmy często ogranicza się tylko do określonego regionu, dlatego też w poszczególnych obszarach kraju, cennik świadczących usług bywa bardzo zróżnicowany. Zobaczmy więc, ile kosztuje położenie płytek podłogowych i inne usługi glazurnicze.
, 21 grudnia 2016

Kupujemy nowe mieszkanie - jak sprawdzić dewelopera, ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Kupujemy nowe mieszkanie - jak sprawdzić dewelopera, ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Atrakcyjne ceny mieszkań oferowanych przez deweloperów skłaniają do rozważenia zakupu nowego zamiast starego lokalu. Stan surowy mieszkania umożliwia urządzenie go całkowicie według własnej koncepcji, ale wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Wykończenie mieszkania w standardzie deweloperskim oznaczał szacunkowo dodatkowy wkład ok. 5 - 10 % wartości mieszkania. Realny kosztorys urządzenia mieszkania zależy jednak od osobistych preferencji i budżetu. Można wybrać wersję minimalistyczną, luksusową lub po prostu pośrednią.
, 28 kwietnia 2016

Wymiana kafli na ścianie w kuchni

Wymiana kafli na ścianie w kuchni

Kiedyś bardzo trudno było kupić mieszkanie. W kolejkach czekało się dziesięć lat, ale w końcu każdy z na dostał swoje wymarzone cztery kąty. Wyposażenie było skromne. Nic nie było można wtedy kupić! Pierwszego segmentu nie udałoby się dostać gdyby nie znajomości. Podobnie z pralką. Dziś wszystko można kupić, ale nie bardzo jest za co. Zobaczmy więc, ile kosztują płytki do kuchni.
, 23 kwietnia 2016

Glazurnik - jak znaleźć dobrego?

Zakup płytek to jedynie połowa drogi, która prowadzi do zakończenia remontu bądź wykończenia pomieszczenia. Równie istotny będzie fachowo przeprowadzony montaż. Dlatego tak ważny jest doświadczony glazurnik, znający technikę wyrównywania podłoża, gruntowania i układania płytek. Wybierając fachowca nie warto sugerować się jedynie ceną jego usług. Znacznie ważniejsze będzie doświadczenie i związana z nim jakość wykonywania prac. Tylko dokładnie ułożone płytki podłogowe bądź ścienne staną się trwałą ozdobą domu lub mieszkania. Wykwalifikowany wykonawca może korzystać z systemu poziomowania płytek, który znacznie przyspiesza i precyzuje wykonywanie prac. Zwróćmy też uwagę na wyposażenie wybranego glazurnika. Podstawą będzie dobrej jakości przycinarka elektryczna, która zapewni większą dokładność.

Warto także pamiętać, że samo korzystanie z systemu poziomowania płytek, czy posiadanie dobrej jakości sprzętów (przycinarka elektryczna) nie czyni jeszcze z naszego wykonawcy zaufanego fachowca. Dlatego przed podjęciem współpracy zapytajmy go o uprzednio wykonane realizacje. Doświadczony glazurnik powinien posiadać dobre referencje. Najlepszy fachowiec to z reguły osoba z polecenia. Dlatego dopytajmy znajomych, którzy wykańczali budynek lub wykonywali remont. Być może ich porady pomogą w doborze odpowiedniego fachowca.

Podczas wyboru wykonawcy warto zwrócić także uwagę na cennik usług glazurniczych. Ten może różnić się w zależności od regionu, w którym planujemy wykonanie prac. Dobry fachowiec zna cenę swoich usług, dlatego nie należy wybierać wykonawców, którzy oferują podejrzanie niską stawkę robocizny. Znacznie bezpieczniejsze będzie skorzystanie z usług glazurnika z pośredniej półki cenowej.

Przy odrobinie umiejętności i dokładności możemy też wykonać prace samodzielnie. Dobra przycinarka elektryczna i korzystanie z systemu poziomowania płytek ułatwiają montaż ceramiki.

Jeśli interesują Cię usług glazurnicze, zapraszamy do poniższego działu. Zapoznasz się tu z cennikami usług, dobierzesz najlepsze płytki, a także zapoznasz się z najważniejszymi kryteriami doboru materiałów wykończeniowych. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij