Bardzo ważne jest także ustalenie ram czasowych, innymi słowy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy najlepiej rozpocząć prace i jak długo mają one potrwać, uwzględniając przy tym ewentualne awarie czy przerwy wymuszone przez sąsiadów narzekających na hałas. Tak skrupulatnie zaplanowany remont będzie nas kosztować o wiele mniej nerwów, a dodatkowo może nas również uchronić przed niepotrzebną stratą czasu i pieniędzy.

Od czego zacząć remont mieszkania?

Harmonogram prac remontowych to podstawa – dzięki niemu raz wykonanych robót nie trzeba będzie powtarzać ani ciągle poprawiać, tym samym ułatwimy sobie remont skracając jego czas i ograniczając koszta do minimum. Pierwszy punkt takiego harmonogramu powinien oczywiście obejmować prace konstrukcyjne, czyli usuwanie tynków, zrywanie podłóg, wymianę instalacji, naprawę stolarki okiennej i drzwiowej itp. Kolejne etapy to: gruntowanie i malowanie ścian i sufitów, układanie i cyklinowanie parkietu, montaż zabudowy kuchennej i łazienkowej oraz drobne roboty wykończeniowe. Na koniec zostaną nam już tylko ewentualne poprawki, generalne porządki i aranżacja wnętrza. Taka organizacja prac remontowych ma ogromne znaczenie, jako że pozwala zapanować nad chaosem i uniknąć niekiedy naprawdę kosztownych wpadek. Pomocne mogą okazać się informacje dostępne na https://www.polubiszremont.pl/

Po jakie rozwiązania sięgnąć?

Remont mieszkania można znacznie uprościć stosując także praktyczne rozwiązania takie jak klej błyskawiczny Soudabond Turbo. Tego rodzaju akcesoria ułatwiają i przyspieszają prace wykończeniowe wymagające solidnego mocowania i trwałego łączenia elementów, sprawdzą się więc na przykład w montażu sztukaterii, listew przypodłogowych czy zawiasów i uchwytów. Mogą się przydać także podczas składania mebli albo wieszania obrazów na ścianie, ponieważ doskonale zastępują gwoździe i wkręty. Takie uniwersalne, wielozadaniowe akcesoria zawsze warto mieć pod ręką – nie tylko w czasie remontu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły