Działki budowlane

Działki budowlane są terenami przeznaczonymi pod budowę budynków, lub powstają w wyniku ich wyburzenia. Tego rodzaju działkę można wykorzystać pod budowę domu mieszkalnego, osiedli mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, budynków handlowych itp. Właścicielem działki budowlanej może być osoba prywatna, firma bądź skarb państwa.
Grunty spoiste i konieczność zagęszczania gruntu
Grunty spoiste i konieczność zagęszczania gruntu
Zakup działki budowlanej - na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Zakup działki budowlanej - na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2
Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2
Wody gruntowe – jak sprawdzić poziom, co warto wiedzieć
Wody gruntowe – jak sprawdzić poziom, co warto wiedzieć

Podstawowe informacje o działkach budowlanych

Zapoznaj się z informacjami na temat działki budowlane. Nasze sprawdzone porady związane z działki budowlane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Co warto wiedzieć przed wyborem działki budowlanej?

Zakup działki to jedna z pierwszych czynności, którą wykonujemy przed budową domu. Działka budowlana może być dość dużym wydatkiem, dlatego warto się dobrze przygotować do tego zakupu. Na branżowych stronach internetowych znajdziemy ogłoszenia nieruchomości. Niektóre z nich odznaczają się atrakcyjną ceną, inne kuszą dobrą lokalizacją.

Sprzedaż działek budowlanych w różnych regionach polski staje się rozwija. Z dnia na dzień przybywają nowe ogłoszenia nieruchomości, które zasługują na uwagę inwestora. Przed zakupem warto upewnić się, czy działka budowlana spełnia wszystkie oczekiwanie przyszłego właściciela. Osoby, które chcą upewnić się, że ogłoszenia są warte uwagi, powinny sprawdzić lokalny plan zagospodarowania przestrzennego. Jest to najważniejszy dokument, który wskazuje warunki zabudowy. Działka budowlana położona na danym terenie może posiadać wiele ograniczeń budowlanych. Niektóre plany zagospodarowania terenu ingerują w wysokość kubatury budynku, kształt dachu, a nawet wykończenie elewacji. Dlatego warto mieć to na uwadze jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Jeśli działka budowlana nie została jeszcze objęta planem zagospodarowania, obowiązują ją warunki zabudowy. Jest to dokument równorzędny, który wskazuje podstawowe wytyczne budowlane.

Niektóre ogłoszenia dotyczą posesji, które nie mają dostępu do wody, prądu i kanalizacji. Dlatego przed zakupem sprawdźmy, czy działka budowlana posiada przyłącza mediów. Czasem okazuje się, że koszt wykonania przyłączy jest dość wysoki. Przez to ogłoszenia stają się mniej atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

Jeśli interesuje Cię zakup lub sprzedaż działek budowlanych, zapraszamy do działu poniżej. Dowiesz się tu jak wykonać przyłącze mediów, jak usytuować dom na działce, w jaki sposób rozpocząć budowę itp. Na dole strony znajdziesz powiązaną listę tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij