Zaprawa naprawcza do betonu i jej rodzaje

Reprofilacja betonem naprawczym

Zaprawa naprawcza do betonu występuje w kilku wersjach. Pierwszym i bardzo ważnym kryterium podziału jest rodzaj zastosowanego spoiwa. Patrząc pod tym kątem, do dyspozycji mamy trzy odmiany masy naprawczej do betonu. Na początek zaprawa hydrauliczna typu CC. Powstaje ze zmieszania spoiwa hydraulicznego z frakcjonowanym kruszywem. Może zawierać różne dodatki, na przykład twardniejące przy zetknięciu z wilgocią. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zastosowaniu zaprawy wapiennej?

Kolejną wersją są zaprawy i beton naprawczy polimerowo-cementowy. Ten produkt określany skrótem PCC zbiera świetne opinie użytkowników. Mieszanka powstaje ze spoiwa hydraulicznego zmodyfikowanego przez polimery oraz frakcjonowanego kruszywa. Takie połączenie zwiększa wytrzymałość na rozciąganie. Beton naprawczy tego typu produkowany przez firmy Ceresit i Mapei ma liczne zastosowania. Służy do reprofilacji powierzchni betonowych i naprawy żelbetu.

Na naszej liście musiała się też znaleźć polimerowa masa naprawcza do betonu. Podobnie jak poprzednie rodzaje, nosi swoje oznaczenie, w tym wypadku jest to PC. Opisywana zaprawa powstaje z połączenia mieszanki spoiw polimerowych z kruszywem. Utwardza się w wyniku polimeryzacji. Ta propozycja również może pochwalić się pozytywnymi opiniami. Sprawdź także ten artykuł o czasie twardnienia zaprawy murarskiej i wapiennej.

Cementowa zaprawa naprawcza – zaprawy renowacyjne

W zestawieniu muszą się też znaleźć cementowe zaprawy naprawcze. Służą przede wszystkim do tworzenia reprofilującej warstwy naprawczej w systemie naprawy betonów. To oczywiście nie wszystko. Wspomniane zaprawy renowacyjne umożliwiają naprawianie takich elementów jak balkony, tarasy, wsporniki, nadproża. Dzięki tej mieszance możliwa jest też reperacja żelbetu.

Cementowa zaprawa naprawcza charakteryzuje się wysoką przyczepnością do betonu i stali. Jest do tego wodoodporna i mrozoodporna. Dzięki temu zwiększa wytrzymałość naprawianego materiału. W zasadzie wszystkie zaprawy renowacyjne tego typu są niskoskurczowe. Dzięki nim można tworzyć warstwy różnej grubości. Na przykład w przedziale 10-60 mm lub 5-50 mm. Sprawdź także ten artykuł o różnych rodzajach zapraw budowlanych.

Betonowa ściana podczas naprawy oraz zaprawa naprawcza do betonu, czyli beton naprawczy i polecane zaprawy
Zaprawa naprawcza do betonu - rodzaje, ceny, opinie, porady
Masa naprawcza do betonu – przykładowe produkty

Cementowa zaprawa naprawcza Webber

Uniwersalna zaprawa naprawcza MAPEI MAPEGROUT TISSOTROPICO

Zaprawa do napraw betonu Ceresit CD 25

Kreisel 456 Zaprawa naprawcza do betonu

Pojemność opakowania

Worek, 25 kg

Worek, 25 kg

Worek 25 kg

Worek 25 kg

Cena

Około 20 zł/worek

Około 55 zł/worek

Około 100 zł/worek

Około 80 zł/worek

Grubość warstwy

10-60 mm

Minimum 60 mm

5-30 mm

5-50 mm

Zużycie

ok. 20 kg/m2
przy warstwie o grubości 10 mm

19 kg/m2 na 10 mm grubości

ok. 2 kg/m2 /1 mm grubości

ok. 1,9kg na 1m2 na 1mm

Polecane grunty do betonu - zobacz cenę!

Naprawa betonu architektonicznego i zaprawy wodoszczelne

Zabezpieczanie powierzchni betonowych – naprawa żelbetu

Naprawa betonu architektonicznego to bardzo ważne zadanie. Między innymi, dlatego, że ten materia staje się coraz bardziej popularny. Służy do wykonywania ozdobnych elewacji, ale też często pojawia się we wnętrzach budynków. Są to zarówno prywatne mieszkania oraz domy jak i sale konferencyjne, restauracje itp. Naprawy betonu architektonicznego muszą być przeprowadzane przy użyciu starannie dobranych zapraw.

Reprofilacja betonu architektonicznego nie może pozostawiać widocznych śladów. Dlatego też mieszankę trzeba dobrać tak by jej kolor i struktura były takie same jak naprawiana powierzchnia. Producenci zapraw, Ceresit, Mapei czy inni oferują szeroki wachlarz produktów. Dzięki temu z pewnością znajdzie się odpowiedni środek. Sprawdź także ten artykuł o przygotowaniu suchego betonu krok po kroku.Reprofilacje powierzchni betonowych to walka z uszkodzeniami. Tymczasem warto też postawić na ochronę betonu. Do tego świetnie nada się zaprawa wodoszczelna. Doskonale zabezpiecza przed wilgocią konstrukcje żelbetowe, betonowe i murowe. Chroni też cementowe tynki i podkłady pod posadzki. Zaprawa wodoszczelna zdobyła pozytywne opinie użytkowników. Co równie ważne jej cena jest stosunkowo atrakcyjna.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny