Beton

Beton to jeden z najpowszechniejszych materiałów budowlanych. Jest kompozytem powstającym ze zmieszania cementowego spoiwa, wypełniacza (kruszywa) oraz wody. W skład betonu mogą wchodzić także dodatkowe domieszki, które służą do otrzymania preferowanych parametrów technicznych. Beton jest podstawowym budulcem, którego używamy w budownictwie tradycyjnym (murowanym). Dostępny w wielu postaciach znajduje się na wyposażeniu każdego sklepu branżowego.

Beton w budownictwie tradycyjnym

Zapoznaj się z informacjami na temat beton. Nasze sprawdzone porady związane z beton pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Strop gęstożebrowy - rodzaje, ceny, zastosowanie, porady

Strop gęstożebrowy  - rodzaje, ceny, zastosowanie, porady

Najważniejszym zadaniem stropów jest przenoszenie obciążeń z górnej kondygnacji. W polskim budownictwie jednorodzinnym największą popularnością cieszy się strop gęstożebrowy. Za tego rodzaju rozwiązaniem przemawia atrakcyjna cena, łatwość oraz szybkość montażu. Poniżej podpowiemy, czym właściwie jest strop gęstożebrowy, ile kosztuje i gdzie warto go zastosować.
, 28 sierpnia 2017

Strop Filigran - cena, wytrzymałość, wymiary, przekrój i inne ciekawostki

Strop Filigran - cena, wytrzymałość, wymiary, przekrój i inne ciekawostki

Strop typu Filigran jest dość ciekawym rozwiązaniem, które możemy wykorzystać w budownictwie domów jednorodzinnych. W odróżnieniu do swoich gęstożebrowych odpowiedników świetnie sprawdza się w budynkach o nietypowych kształtach. W poniższym artykule opiszemy zastosowanie stropu typu Filigran, określimy jego najważniejsze wady i zalety, a także wskażemy orientacyjne koszty.
, 28 kwietnia 2017

Posadzki żywiczne - cena, rodzaje, opinie, zastosowanie

Posadzki żywiczne - cena, rodzaje, opinie, zastosowanie

Posadzki żywiczne od lat stosuje się w magazynach czy w postaci innych posadzek przemysłowych. Jednak nie każdy wie, że tego rodzaju wykończenie nawierzchni nadaje się także do mieszkań, domów jednorodzinnych czy w obiektach użyteczności publicznej. Posadzka żywiczna może elegancko ozdobić salon, a jednocześnie nadać mu oryginalny, nowoczesny design. Poniżej przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu, określimy rodzaje posadzek żywicznych, możliwości ich zastosowania, właściwości oraz ceny.
, 11 maja 2017

Cennik materiałów budowlanych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik materiałów budowlanych 2017 w różnych regionach Polski

Budowa jest zazwyczaj dość dużym przedsięwzięciem, które generuje wysokie koszty inwestycyjne. Jedną z najistotniejszych składowych owych wydatków jest cena zakupu materiałów budowlanych. Cennik materiałów budowlanych może różnić się w zależności od regionu naszego kraju. Dlatego w poniższym artykule wskażemy poglądowy cennik 2017 po województwach.
, 1 lutego 2017

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty drogowe są chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Odznaczają się łatwością montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Atutem płyt drogowych pozostaje także atrakcyjna cena zakupu, która sprawia, że budowa dróg i podjazdów staje się bardziej ekonomiczna. Poniżej podpowiemy, gdzie warto stosować płyty betonowe, czym się charakteryzują, a także określimy jaka jest cena ich zakupu.
, 24 grudnia 2016

Palisady ogrodowe betonowe - cena, wymiary, montaż, układanie

Palisady ogrodowe betonowe - cena, wymiary, montaż, układanie

Ogrodowe palisady betonowe są dość popularnym rozwiązaniem, służącym do wzmacniania skarp i odgradzania wydzielonych przestrzeni aranżacyjnych. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele typów tego rodzaju produktów. Palisada betonowa może przybierać różny format, cenę, fakturę i barwę. Dlatego przyjrzymy się bliżej tym materiałom budowlanym.
, 17 maja 2017

Pomysł na wykończenie domu - beton architektoniczny

Pomysł na wykończenie domu - beton architektoniczny

Tak jak beton komórkowy zyskuje na popularności wśród materiałów budowlanych, tak beton architektoniczny staje się coraz częściej wykorzystywanym materiałem wśród materiałów wykończeniowych. Estetyczny, dekoracyjny i trwały - jest świetnym uzupełnieniem zarówno wnętrz jak i fasad budynków. W czym tkwi fenomen betonu architektonicznego? Do jakich zastosowań sprawdza się najlepiej? Jakie są jego rodzaje i ceny? Poniżej garść informacji o wszechstronnym materiale jakim jest beton architektoniczny.
, 22 grudnia 2016

Zaprawa wapienna - skład, zastosowanie, cena

Zaprawa wapienna - skład, zastosowanie, cena

, 8 października 2016

Co to jest beton wodoszczelny?

Co to jest beton wodoszczelny?

Beton może osiągnąć wodoszczelność poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii produkcyjnej. Szczelność takiego betonu, chroniąca przed przedostaniem się wody sprawia, że bywa nazywany również betonem wysokowartościowym. Beton wodoszczelny uzyskuje się na kilka sposobów. Miedzy innymi poprzez odpowiedni dobór składników czyli mieszanki betonowej. Ale również przez stosowanie domieszek, impregnatów oraz wibrując beton po wylaniu. Zapoznajmy się z technologią wyrobu betonu wodoszczelnego oraz jego ceną.
, 4 września 2016

Cement portlandzki – charakterystyka, cena, zastosowanie, rodzaje

Cement portlandzki – charakterystyka, cena, zastosowanie, rodzaje

Bardzo często oznaczenia na cemencie mogą przyprawić o ból głowy. Bez fachowej wiedzy łatwo pogubić się w gąszczu liter i cyfr które oznaczają czystość cementu, stosowane dodatki oraz właściwości danego produktu. Nie wszystkie cementy, które noszą nazwę portlandzki, na takie miano zasługują. Nieświadomość w tym zakresie może dużo kosztować nabywcę. Spróbujmy zdefiniować czym jest cement portlandzki, jakie są jego zastosowania i rodzaje.
, 2 września 2016

Kręgi betonowe - cena, wymiary, opinie, zastosowanie

Kręgi betonowe - cena, wymiary, opinie, zastosowanie

W ofercie producentów prefabrykatów betonowych oraz betoniarni można natrafić na różnego typu kręgi betonowe o odmiennych wymiarach, ze stopniami lub bez stopni. Ich ceny są zróżnicowane, jednak w zależności od zastosowania są wykorzystywane nie tylko przez firmy budowlane, lecz również podmioty prywatne. Zastosowania kręgów betonowych oraz żelbetowych są dość szerokie. Sprawdźmy jakie są ich wymiary, najczęstsze przeznaczenie, oraz jak kształtują się ich ceny w poszczególnych miastach Polski.
, 10 maja 2017

Jak zaprojektować ścieżkę ogrodową? Poznaj popularne materiały i rozwiązania

Jak zaprojektować ścieżkę ogrodową? Poznaj popularne materiały i rozwiązania

Alejki ogrodowe to doskonałe dopełnienie dopracowanego ogrodu. Nie muszą być to nudne chodniki z betonu czy standardowa kostka – możemy zdecydować się także na inne, bliższe naturze bądź bardziej nowoczesne rozwiązania. Zobacz, z czego warto zrobić ścieżkę ogrodową i jak się za to zabrać.
, 28 kwietnia 2017

Gazobeton - opinie, ceny, gdzie kupić i jak zastosować gazobeton

Gazobeton - opinie, ceny, gdzie kupić i jak zastosować gazobeton

Trendy w budownictwie zmieniają się podobnie jak w innych dziedzinach życia. Pewne materiały budowlane odchodzą do lamusa, inne zyskują na popularności. Materiałem budowlanym który cieszy się niesłabnącą popularnością, a wykorzystanie tego materiału w budownictwie ciągle wzrasta jest gazobeton, inaczej zwany betonem komórkowym. Co  sprawia że jest tak chętnie wybieranym materiałem budowlanym, dlaczego tak wielu inwestorów i wykonawców decyduje się na zastosowanie systemów komórkowych? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i szczegółowo przyjrzeć się zastosowaniom betonu komórkowego.
, 6 maja 2017

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Mur oporowy, zbudowany z cegieł, kamieni czy betonu ma za zadanie zabezpieczyć ściany domów, skarp lub wykopów, aby grunt się nie osunął. Istnieje wiele rozwiązań wykorzystujących mury oporowe. Przykładowo ściany oporowe są wykorzystywane jako elementy małej architektury lub też  do stabilizacji uskoków ziemnych. W celu postawienia konstrukcji oporowej, czy też zlecenia jej postawienia firmie fachowej należy zgromadzić na ten temat podstawowe informacje.
, 16 sierpnia 2016

Kotwa chemiczna do betonu - cena, montaż, zastosowanie

Kotwa chemiczna do betonu - cena, montaż, zastosowanie

Kotwy chemiczne są wykorzystywane w budownictwie od lat 70-tych. Stosuje się je powszechnie i nierzadko są lepszym rozwiązaniem niż kotwy mechaniczne, śruby gruntowe czy kołki rozporowe. Jednak wymagają precyzji wykonania otworów montażowych i ogólnej sprawności wykonawczej. Te czynniki między innymi powodują, że część polskich inwestorów nadal nieufnie podchodzi do tych rozwiązań. Dodatkowym czynnikiem jest relatywnie niska świadomość dotycząca zastosowań kotew chemicznych. Kotwy chemiczne są jednak niewątpliwie atrakcyjną alternatywą dla kotew mechanicznych. Oba systemy posiadają swoje zalety i wady, jednak kotwy chemiczne mają stosunkową przewagę. Postaramy się przybliżyć do jakich zastosowań kotwy chemiczne sprawdzą się najlepiej oraz co je charakteryzuje.
, 17 maja 2017

Kotwy gruntowe - jak je zastosować?

Kotwy gruntowe - jak je zastosować?

Kotew (zwana również kotwą, łącznikiem, ankrem, ankrą, kołkiem) jest elementem konstrukcyjnym. Stosowana jest do kotwienia, czyli mocowania do jednolitego, spójnego podłoża. Kotwy gruntowe przede wszystkim zabezpieczają ściany, jak również je stabilizują, zakotwiczają, usztywniają a nawet podpierają. Jednak to nie wszystkie możliwości. Wzmacnianie budynków poprzez używanie kotew gruntowych nie ingeruje w ich konstrukcję. Do czego służą kotwy gruntowe? Dowiedz się jakie są ich zastosowania, oraz podstawowe funkcje.
, 13 maja 2016

Ile trwa i kosztuje wykonanie płyty fundamentowej?

Ile trwa i kosztuje wykonanie płyty fundamentowej?

W polskim budownictwie jednorodzinnym coraz częściej pojawiają się domy posadowione na płycie fundamentowej. Taka płyta fundamentowa to dość nowoczesne rozwiązanie, które możemy wykorzystać w trudnych warunkach glebowych. Taki fundament zapewnia równomierne osiadanie budynku, a cena jej wykonania może być dość atrakcyjna. Dlatego w poniższym artykule przybliżymy etapy jej budowy, oszacujemy czas wykonania oraz koszt płyty fundamentowej.
, 22 maja 2017

Jak wykonać zbrojenie fundamentów? Porady praktyczne

Jak wykonać zbrojenie fundamentów? Porady praktyczne

Ławy fundamentowe usztywniają konstrukcje nośną budynku i przenoszą obciążenia do gleby. Aby mogły spełniać swoje zadanie muszą zostać odpowiednio zezbrojone prętami stalowymi. Fundament składający się wyłącznie z betonu nie będzie dobrze spełniał swoich funkcji. Zobacz więc, jak wykonać trwałe zbrojenie ław fundamentowych, na co warto zwrócić szczególną uwagę, a czego unikać.
, 24 kwietnia 2016

Jaką betoniarkę najlepiej kupić? Przegląd maszyn budowlanych

Jaką betoniarkę najlepiej kupić? Przegląd maszyn budowlanych

Betoniarka to jedna z podstawowych maszyn budowlanych, które wykorzystujemy podczas prac budowlanych i remontowych. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów tego typu narzędzi. Poszczególne maszyny różnią się od siebie specyfiką pracy, pojemnością, typem mieszalnika, jakością materiałów użytych do produkcji itp. Wybór najlepszego urządzenia wcale nie jest taki prosty. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jaką betoniarkę kupić.
, 21 kwietnia 2016

Krawężniki betonowe i obrzeża betonowe na Twoim podjeździe - ceny, rodzaje, porady

Krawężniki betonowe i obrzeża betonowe na Twoim podjeździe - ceny, rodzaje, porady

Wszystkie ścieżki, alejki i podjazdy z kostki brukowej powinny być starannie wykończone. W punktach granych montuje się krawężniki lub specjalne obrzeża betonowe, które nadają stabilność nawierzchni. W poniższym wpisie zaprezentujemy podstawowe rodzaje owych produktów, określimy ceny zakupu oraz wyszczególnimy najważniejsze zasady wyboru.
, 29 listopada 2016

Zaprawy budowlane - co, z czego i po co?

Zaprawy budowlane - co, z czego i po co?

Zaprawy budowlane to bardzo rozbudowana grupa produktów z kategorii "chemii budowlanej". Poszczególne rodzaje zapraw różnią się od siebie składem, a ten z kolei określa przeznaczenie zapraw. Podstawą zdecydowanej większości, w tym zapraw cementowych i betonu są kruszywa mineralne. Zobaczmy więc test zapraw jako podstawowych materiałów budowlanych.
, 27 marca 2017

Surowy urok betonu

Surowy urok betonu

Choć dla wielu osób beton kojarzy się głównie z budową, to jednak dekory wykorzystujące jego surowy urok od pewnego czasu są mocno obecnie we współczesnym wzornictwie na fali zainteresowania industrialną estetyką. Jednym z przykładów inspiracji jest blat kuchenny Raw Concrete.
, 16 lutego 2017

Szamba betonowe - ceny, porady przy wyborze

Szamba betonowe - ceny, porady przy wyborze

Każdy budynek mieszkalny wymaga odprowadzenia nieczystości. Jeśli nie mamy przyłącza kanalizacyjnego, pozostaje nam jedynie budowa szamba betonowego lub ekologicznego. Na szczęście w ofertach firm znajdziemy wiele typów zbiorników bezodpływowych. Dużą popularnością cieszą się gotowe szamba betonowe. To tradycyjny i sprawdzony sposób na odprowadzenie ścieków z domu. Sprawdźmy więc, jakimi kryteriami się kierować wybierając szamba betonowe.
, 25 kwietnia 2016

Jaki strop do domu jednorodzinnego?

Jaki strop do domu jednorodzinnego?

Strop to pozioma przegroda, która oddziela poszczególne kondygnacje budynku. Jej zadaniem jest między innymi przenoszenie obciążeń. Stropy muszą być umieszczone nad piwnicą, parterem oraz kolejnymi piętrami budynku. Warto dobrać je w taki sposób, by mogły przenosić obciążenia i zapewniły bezpieczeństwo użytkowników. Poniżej określimy ich podstawowe funkcje, opiszemy ich rodzaje, wyszczególnimy najtańszy strop i podpowiemy, jak dokonać właściwego wyboru.
, 28 kwietnia 2016

Z jakiego materiału budować ściany nośne zewnętrzne?

Z jakiego materiału budować ściany nośne zewnętrzne?

Ściany nośne zewnętrzne to jeden z najważniejszych punktów konstrukcyjnych każdego budynku. To one przenoszą obciążenia do fundamentów i zapewniają izolacje termiczną. Dlatego przed rozpoczęciem budowy warto wybrać najlepszy materiał na ściany nośne. Poniżej opiszemy najpopularniejsze materiały i wskażemy ich właściwości.
, 22 kwietnia 2016

Wiercenie w betonie – zrób to sam!

Wiercenie w betonie – zrób to sam!

Beton, ze względu na swoje właściwości jest materiałem w którym bardzo trudno wykonuje się różnego rodzaju otwory. Wpływa na to jego twardość a także gęstość. Sprawę utrudnia fakt, iż beton nie jest kruchym, lecz bardzo wytrzymałym spoiwem. Dlatego, celu wywiercenia w nim otworów (np. do puszek instalacyjnych) potrzebujemy najlepszych i najbardziej wytrzymałych urządzeń. Przedstawimy Wam, sprzęt, którego potrzebujecie by wywiercić pożądany przez Was otwór w betonie, a także kroki jakich bezwzględnie należy przestrzegać podczas tego typu prac.
, 28 kwietnia 2016

Betonowanie zimą - czy to możliwe?

Betonowanie zimą - czy to możliwe?

Zima jest dla większości z nas sporym zaskoczeniem, mimo, iż przychodzi cyklicznie w każdym roku. Oczywistą sprawą jest, że najlepiej skończyć wszystkie roboty przy budowie przed zimą. Niejednokrotnie jednak zdarza się inaczej i trzeba je kontynuować mimo mrozów i niesprzyjającej aury. Co do zasady betonowanie zimą jest bezskuteczne, ponieważ woda zawarta w betonie zamarza. Istnieją jednak sposoby aby betonowanie zimą było możliwe do przeprowadzenia bez negatywnego wpływu na parametry budynku.
, 29 kwietnia 2016

Beton i klasy betonu - to warto wiedzieć - sprawdzamy materiały budowlane

Beton i klasy betonu - to warto wiedzieć - sprawdzamy materiały budowlane

Jaki beton wybrać? Jakie mamy klasy betonu? Wybrać tradycyjną mieszankę betonową czy taką o specjalnym przeznaczeniu? Czym w ogóle jest beton i jakie są jego rodzaje? Jakie są klasy betonu i o czym one mówią? Wszystkiego, co musisz wiedzieć o betonie i związanymi z nim materiałami budowlanymi znajdziesz w tym artykule.
, 22 kwietnia 2016

Wybieramy betoniarkę! Która będzie dobra i tania?

Wybieramy betoniarkę! Która będzie dobra i tania?

Betoniarka to niezastąpione narzędzie, które wykorzystujemy podczas remontów i budowy domów. Jej zakup może być dość problematyczny. Mnogość ofert producentów z pewnością nie ułatwi nam wyboru. Poniżej zaprezentujemy najpopularniejsze rodzaje betoniarek i wskażemy, jak dobrać produkt do naszych indywidualnych potrzeb. Okazuje się bowiem, że na dobrą oraz funkcjonalną betoniarkę nie trzeba wcale wydawać zbyt dużych pieniędzy.
, 3 września 2015

Płyty chodnikowe – czy wiesz, które wybrać?

Płyty chodnikowe – czy wiesz, które wybrać?

Płyty chodnikowe to trwałe i bardzo funkcjonalne produkty, które możemy wykorzystać do wyłożenia różnych nawierzchni zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się do ułożenia na chodnikach, alejkach oraz na tarasach. Nowoczesne płyty chodnikowe stanowią efektowne uzupełnienie zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji. W ofertach handlowych znajdziemy produkty o bardzo ciekawym wzornictwie, które efektownie wyeksponują walory naszej aranżacji. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z charakterystyką i rodzajami płyt oraz ustalić ich orientacyjną cenę.
, 22 kwietnia 2016

Ławy fundamentowe - koszty, wymiary, wykonanie krok po kroku

Ławy fundamentowe - koszty, wymiary, wykonanie krok po kroku

Fundament jest najistotniejszym elementem każdej nieruchomości. Pozostaje niewidoczny, jednak zapewnia stabilność całej budowli. Ławy fundamentowe to najpopularniejszy, a zarazem jeden z najprostszych sposobów posadowienia budynków. Zwykle ich budowa jest nieco tańsza niż alternatywnej płyty fundamentowej. Ich budowa nie jest zbyt skomplikowana, jednak należy zapoznać się z podstawowymi zasadami i wytycznymi budowlanymi.
, 22 maja 2017

Płoty betonowe - cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych

Płoty betonowe - cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych

Nowoczesne ogrodzenia betonowe w niczym nie przypominają już ponurych i staromodnych konstrukcji. Dzięki bogatej ofercie handlowej zyskały status eleganckiego, a zarazem wielofunkcyjnego ogrodzenia. Płoty z betonu są coraz częściej używane do odgrodzenia posesji prywatnych. Mogą stanowić efektowne uzupełnienie aranżacyjne, a jednocześnie skutecznie chronić każdą posesję. Warto zatem przyjrzeć się ich właściwościom oraz orientacyjnym kosztom montażu.
, 15 maja 2017

Aktualne ceny materiałów budowlanych w Polsce

Aktualne ceny materiałów budowlanych w Polsce

Ceny materiałów budowlanych w Polsce ulegają ostatnio nieznacznym obniżkom. Dla inwestorów jest to bardzo pożądane zjawisko, mogące istotnie obniżyć całkowite koszty budowy. Przyjrzyjmy się zatem aktualnym cenom najpopularniejszych materiałów budowlanych. Zobaczmy, ile kosztuje obecnie beton, gotowa zaprawa murarska, styropian, gont czy inne materiały.
, 20 marca 2017

Budowa fundamentów - koszt i etapy krok po kroku

Budowa fundamentów - koszt i etapy krok po kroku

Budowa fundamentów to jeden z najważniejszych etapów budowy domu. Pamiętajmy, że to właśnie fundamenty wpływają na trwałość całej konstrukcji. Zatem warto dołożyć wszelkich starań, by ich jakość była jak najlepsza. Bardzo istotne jest, by używać wyłącznie dobrych jakościowo materiałów. Tylko dobry jakościowo materiał zapewni dużą żywotność budynku oraz zmniejszy ryzyko powstania usterek. Owe usterki mogą znacznie przedłużyć czas budowy oraz zwiększyć sumaryczne koszty. Proces budowy tradycyjnych fundamentów możemy streścić w 15, opisanych poniżej etapach. Alternatywą dla nich jest płyta fundamentowa, o której informacje możecie znaleźć w innych artykułach na Kalkulatorach Budowlanych.
, 25 stycznia 2017

Koszt budowy tarasu z betonu

Koszt budowy tarasu z betonu

Tarasy betonowe są eleganckimi i efektownymi elementami architektury domu. Dobrze wykonany taras betonowy może stanowić przyjazne przedłużenie salonu. Taras jest miejscem, w którym chętnie wypoczywamy w letnie, ciepłe dni, zatem warto zapoznać się z kosztami jego wykonania. Koszty będą uzależnione między innymi od wielkości konstrukcji, rodzaju podłoża, grubości wylewki oraz ukształtowania terenu.
, 25 kwietnia 2016

Co warto wiedzieć o betonie?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę murowaną, wykonaną bez użycia betonu. Jest to powszechny materiał budowlany, który znajdziemy niemal na każdym placu budowy. Beton może różnić się od siebie właściwościami, przeznaczeniem użytkowym i sposobem przygotowywania. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się beton towarowy. Jest to specjalna mieszanka, która przybywa na miejsce budowy w stanie gotowym. Beton towarowy przygotowuje się w fabryce, a na miejsce przywozi specjalnymi pojazdami. Dzięki temu nie musimy tworzyć mieszaniny na placu budowy, co pozwala na oszczędność czasu. Beton towarowy posiada odpowiednie właściwości techniczne. Może być wykorzystany podczas wielu etapów budowy. Jednak najczęściej wykorzystujemy go do wylewania fundamentów.

Beton możemy także nabyć w postaci stałej. Tak zwane bloczki betonowe powstają z betonu zwykłego i posiadają szerokie możliwości zastosowania. Bloczki betonowe nadają się zarówno do tworzenia ław fundamentowych, podmurówek, ogrodzeń, ścian piwnicznych itp. Producenci tworzą materiały o różnorodnych formatach. Dzięki czemu możemy dopasować bloczki betonowe do indywidualnych potrzeb.

Ciekawą grupą produktów jest też beton architektoniczny, który nadaje się do zastosowania na elewacjach zewnętrznych oraz we wnętrzach budynków. Beton architektoniczny posiada różnorodne barwy i faktury. Dzięki temu może spełniać także funkcje dekoracyjne. Tego rodzaju materiał wykończeniowy jest odporny na zmienne warunki pogodowe, nie koroduje, nie odbarwia się, a ponadto nie wymaga konserwacji. Dzięki temu staje bardzo trwałym materiałem o wszechstronnych możliwościach zastosowania.

Omawiając rodzaje materiałów z betonu warto wspomnieć o produktach dedykowanych na posadzki. Tak zwany beton posadzkowy można dopasować pod względem wymagań przyszłego budynku. Jest to typowy beton towarowy, który powstaje w fabryce, a na miejsce budowy dociera w gotowej postaci. Beton posadzkowy może być bardzo odporny na ściskanie, ścieranie oraz wszelkiego typu uszkodzenia. Niektóre mieszaniny wykazują się też wysoką kwasoodpornością.

Jeśli interesuje Cię budowa i związane z nią materiały (beton towarowy, bloczki betonowe) to znaczy, że ten dział jest właśnie dla Ciebie. Podpowiemy w nim między innymi jaką betoniarkę wybrać, jak wykonać zbrojenie fundamentów, z jakiego materiału budować ściany. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów. Zapraszamy.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij