Domy szkieletowe - zalety, wady, opinie, ciekawostki

Nie ma na świecie rzeczy, która byłaby idealna. Nawet czekolada ma wady w postaci tuczących kalorii. Podobnie jest z metodami budowy domów. Każda ma jakieś zalety i wady, o których warto wiedzieć zanim rozpoczniemy budowę upragnionego domu. Jedną z takich metod, która spotyka się z dużą nieufnością inwestorów jest budowa domu za pomocą prefabrykowanych drewnianych szkieletów. Jednak zalety przekonują bardziej niż wady.

Ocena: 4,5/5 (głosów 12)

Domy Szkieletowe to przyszłość budownictwa

Zalety domów szkieletowych - gdy liczy się czas i pieniądze

Największą z zalet budownictwa szkieletowego jest czas, w jakim powstaje dom. Czasami jest to nawet 90 dni, a to sprawia, że jeszcze tego samego roku możemy wprowadzić się do swojego domu. To także sprawia, że sam dom jest o wiele tańszy od domu murowanego. Ekipa pracuje wydajniej, szybciej, prędzej schodzi z budowy - oszczędzamy na dniówkach. Szkielet domu i jego wykończenie jest też znacznie lżejsze niż w domu murowanym, dlatego też nie wymaga tak mocnego fundamentu.

Jednak minusem tej konstrukcji jest jej żywotność. Bez konieczności przeprowadzenia generalnego remontu domu można używać około 50 lat. To i tak sporo, a żywotność domu można przedłużyć prawidłowo go eksploatując i konserwując. Mało jednak jest w Polsce ekip budowlanych, które potrafią postawić dom szkieletowy szybko i bardzo dokładnie, a do tego ze znakomitej jakości drewna, które jest suszone przemysłowo, ma gładkie powierzchnie i zaokrąglone krawędzie. Trzeba więc zatrudnić tylko wykwalifikowaną firmę, taką jak Domy Juhas, której pracownicy doskonale radzą sobie na budowie domu szkieletowego i używają w tym celu najwyższej jakości drewna. 

Zalety domów szkieletowych - świetne możliwości rozbudowy

Jedną z największych zalet budownictwa szkieletowego jest jednak to, że dom w dowolnej chwili możemy… powiększyć. Gdy więc zdecydujemy się na wybudowanie małego domku, a z czasem rodzina się powiększy, w bardzo łatwy i szybki sposób możemy go powiększyć o dodatkowy pokój czy dwa. Jednocześnie ściany takiego domu nie są tak grube jak w klasycznym. Na 100 metrach powierzchni użytkowej domu szkieletowego zyskujemy 10 metrów kwadratowych więcej niż w porównaniu z domem murowanym. To znowu dodatkowa oszczędność pieniędzy. 

Wady domów szkieletowych - szybkie wychładzanie

Domy szkieletowe są też znakomicie izolowane termicznie, a jednak szybko się wychładzają. Bierze się to stąd, że ogrzewamy jedynie powietrze w środku domu. Jeśli zrobi nam się zimno możemy jednak bardzo szybko ogrzać dom znowu. Dla wielu osób więc jest to raczej zaleta domów szkieletowych, a nie ich wada.


, aktualizacja 3 listopada 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij