Kominki Jotul – przegląd oferty

W ofercie kominków Jotul znajdziemy takie modele, jak:

 • Kominki Jotul I 620 Series – producent posiada aż trzy modele tego typu kominków. Wyróżnia się on szerokim wkładem żeliwnym. Modele spełniają kryteria projektu Eco-design. Obsługa kominka jest ułatwiona poprzez symbole umieszczone na uchwytach sterowania powietrzem.
 • Kominki Jotul I 570 Flat – jest to model kominka wyróżniający się poziomą szybą. Wnętrze wkładu zostało wyściełane białą emalią, dzięki czemu ogień prezentuje się jeszcze efektowniej.
 • Kominki Jotul C 24 – wkłady kominkowe mimo tradycyjnych rozmiarów, uwidaczniają maksymalnie duży obraz płomieni. W tym przypadku mamy również do czynienia z płaszczem konwekcyjnym, dzięki czemu sprawdzają się one również w kominkach otwartych.
 • Kominki Jotul I 520 Series – w tej kolekcji znajdują się aż 4 modele. Wkłady kominkowe wyróżniają się bardzo dużymi rozmiarami. Mimo wszystko spalanie opału może odbywać się przy minimalnej mocy. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.
 • Piece kominkowe Jotul I 400 Series – 2 modele, które wyróżniają się przede wszystkim swoimi gabarytami. Piece wolnostojące tego typu są w stanie pomieścić drwa o długości nawet do 50 cm.
 • Piece kominkowe I 18 Series – piece wolnostojące w 2 modelach wyróżniają się żeliwnymi wkładami. Jednocześnie wkłady kominkowe posiadają panoramiczną szybą, dzięki czemu design kominka dopasowuje się zarówno do nowoczesnych, jak i również tradycyjnych wnętrz.
 • Piece kominkowe Jotul FS 175 – jest to niewielki, ale wyjątkowo nowoczesny kominek. Wkład Jotul został skonstruowany w taki sposób, aby móc magazynować energię cieplną, nawet kilka godzin po wygaśnięciu paleniska.
 • Kominki norweskie Jotul FS 166 – wysokowydajny wkład Jotul dedykowany jest do przestronnych wnętrz, które wymagają efektywnego ogrzewania
 • Kominki norweskie Jotul FS 165 – nowoczesne wkłady kominkowe świetnie zaprezentują się w obudowach tego typu. Są one wyprodukowane ze steatytu, dzięki czemu przepełnione są elegancją i minimalizmem.
 • Kominki norweskie Jotul FS 173 – wkład Jotul wyróżnia się trzyszybowym paleniskiem. Dodatkowo piecyk jest dostosowany do systematycznego oddawania ciepła do wnętrza lub jego magazynowania.
 • Kominki norweskie Jotul S 70 Series – Wkład Jotul dostosowany jest do kominków zabudowanych w narożnikach. Obudowa posiada w swojej konstrukcji ścianę przeciwogniową.
 • Piece wolnostojące Jotul FS 70 Series – kolejne 2 modele, które wyróżniają się trzyszybowym paleniskiem. W obudowie znajduje się również schowek na opał, co czyni kominek nie tylko eleganckim, ale również wyjątkowo praktycznym. Sprawdź także ten artykuł o kominku otwartym.
 • Piece wolnostojące Jotul FS 91 – jest to obudowa, którą zaprojektował Bård Eker. Jej wyróżnikiem jest przede wszystkim mieszanka oliwin i lekkiego betonu, dzięki czemu energia cieplna zostaje zmagazynowana, a następnie długotrwałe wydzielanie na zewnątrz.
Kominek z ogniem oraz kominki jotul czy wkład jotul do kominka, a także ich ceny, montaż oraz zastosowanie
Kominki Jotul – przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe

Powyższa charakterystyka piecyków marki Jotul zawiera wyłącznie najważniejsze informacje. Jeżeli będziesz zainteresowany konkretnym produktem, warto zapoznać się ze szczegółową specyfikacją poszczególnego modelu. Na stronie internetowej producenta znajdują się karty z danymi technicznymi produktów, a także propozycję dostępnych akcesoriów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku gazowym?

Rekomendowane wkłady kominkowe — sprawdź ceny!

Ceny kominków Jotul

Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik na piece kominkowe Jotul.

Wybrane kominki Jotul - ceny

Nazwa produktu

Cena

Piecyk koza Jotul F3 TD żeliwny

Ceny od 3735,62 zł

Piecyk koza Jotul F 3 MF żeliwny

Ceny od 4400,07 zł

Piecyk koza Jotul F 100 CB żeliwny

Ceny od 4532,91 zł

Piecyk koza Jotul F 602 CB żeliwny

Ceny od 4095,92 zł

Ceny kominków Jotul I 570 Flat, moc 14kW, żeliwny

8548,00 zł

Ceny kominków Jotul F 500 (kość słoniowa, emalia)

11 562,00 zł

Ceny kominków Jotul F 373 biała emalia

12 349,20 zł

Ceny kominków Jotul F3TD, moc 3,4kW

2550,00 zł

Cennik kominków Jotul F 602 N

1845,00 zł

Cennik kominków Jotul F 8 TD tradycyjny

4545,12 zł

Cennik kominków Jotul F 500 CB żeliwny piec Blue Black Enamel

9985,36 zł

Powyższe ceny pokazują, iż kominki marki Jotul zaliczają się do jednych z droższych. Jednak należy wziąć pod uwagę, iż wysoka cena kryje w sobie wyjątkową jakość produktów. Najtańsze kominki wolnostojące dostępne są w cenie już od 2 tys. złotych. Natomiast za najdroższe modele zapłacimy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Należy mieć na uwadze to, iż kominki często składają się z dodatkowych elementów. Do najpopularniejszych akcesoriów zaliczymy między innymi: kominy stalowe, wszelkiego rodzaju podłączenia, wymienniki wodne, pobory powietrza, płyty podłogowe oraz wiele innych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem sterowniki pozwalające na zautomatyzowanie procesu spalania. Sprawdź także ten artykuł o kominku z nadmuchem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny