Popularne i stylowe dodatki i akcesoria do domu - co warto wybrać?

Dom lub mieszkanie można urządzić na różne sposoby. W modzie jest styl skandynawski, rustykalny czy nowoczesny. Jednakże same meble, sprzęty RTV i AGD to za mało. Bardzo ważną rolę odgrywają stylowe dodatki i dekoracje. Bez nich aranżacja nie jest pełna a dom nie ma swojego klimatu. Dlatego też przedstawiamy popularne ozdoby i gadżety.

Stylowe dodatki do konkretnej aranżacji

Nowoczesne aranżacje wnętrz są bardzo popularne. Charakteryzują się prostotą by nie napisać surowością. Dla wywołania właściwego wrażenia warto uzupełnić je o stylowe akcesoria. Powstają one z materiałów idealnie pasujących do pozostałego wyposażenia. Najczęściej jest to metal, szkło w różnych odcieniach oraz ceramika. Do wyboru mamy, więc rzeźby o rozmaitych, czasem abstrakcyjnych kształtach. Do tego dochodzą lustra, wazony oraz nietypowo wyglądające akcesoria codziennego żytku. Opisywane rzeczy mogą ocieplać lub wręcz zaznaczać surowość wnętrza. Teraz czas na kolejne, równie popularne aranżacje.

W naszym kraju panuje moda na styl skandynawski. Jest to połączenie dwóch dróg, nowoczesności z dużym naciskiem na wygodę. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli postawimy na odpowiednie gadżety. Na pierwszym miejscu możemy wymienić lampiony. Zaraz za nimi plasują się wełniane pufy pasujące do ozdobnych stolików kawowych. W stylu skandynawskim dominują też różnego rodzaju pledy czy dywany. Tymczasem styl rustykalny rządzi się nieco innymi prawami. Jest nawiązaniem do wsi i jej dobrodziejstw. Niejeden sklep oferuje ozdobne słoiczki na przetwory, klasyczne drewniane taborety czy na przykład półki na przyprawy. Kolejne polecane ozdoby to kosze wiklinowe oraz gliniane naczynia.

Ponadczasowe dodatki do domu

Przez lata dodatki do domu przeszły wiele zmian. Zarówno pod względem materiałów jak i sposobów produkcji. Mimo tego są wśród nich ponadczasowe dekoracje. Należą do nich poduszki i poszewki na nie. Nie chodzi tu o klasyczne wersje do sypialni. Mamy na myśli ozdobne poduszki na kanapy, fotele itp. Mogą świetnie uzupełniać wystrój wnętrza. Podobnie jak świece i świeczniki. Pierwsze z wymienionych wprowadzają romantyczny i tajemniczy nastrój. Drugie stanowią nierzadko piękne dekoracje w najróżniejszych kształtach. Mamy też duży wybór materiałów. Świeczniki wykonuje się z drewna, szkła, mosiądzu. Można je, więc dopasować do stylu mieszkania.

Opisywaliśmy gadżety upiększające meble, teraz przechodzimy do ozdób ściennych. W tej kategorii nadal na pierwszym planie są obrazy. Różne style malarskie dają duże pole manewru. Jednakże coraz częściej decydujemy się na obrazy 3D. Są to fototapety wykonane tak by widoczny na nich obraz sprawiał wrażenie trójwymiarowego. Chętnie sięgamy po takie rzeczy jak zegary ścienne i ramki, w których umieścimy zdjęcia najbliższych. Szybka odmianę wnętrza oferują naklejki ścienne. Są stosunkowo łatwe w montażu, lecz nie to jest ich największą zaletą. Każdy dobrze zaopatrzony sklep ma w swojej ofercie naklejki w wielu wzorach i kolorach. Stylowe akcesoria to również kosze na pranie, mydelniczki czy dywaniki łazienkowe.