Pokrycia dachowe Ruukki - rodzaje

Blachy firmy Ruukki produkowane są w Finlandii. Wiele modeli posiada specjalne powłoki z opatentowaną technologią BT. Większość związków ropopochodnych zastępuje się szwedzkim olejem rzepakowym. Blachy są niezwykle lekkie i bardzo precyzyjnie wykonane. Jednym z rodzajów pokryć dachowych ruukki, jest blachodachówka modułowa Finnera, która gwarantuje najinteligentniejsze dachy na rynku. Dachówka jest do nabycia w 7 kolorach (czarny, antracytowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, grafitowy, ceglasty i wiśniowy). Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z porównaniem blachy trapezowej i dachówki.

Gładka powierzchnia, praktyczność i trwałość, to cechy charakteryzujące tego typu pokrycia dachowe. Właśnie stąd wynikają pozytywne opinie konsumentów. Kolejnym produktem firmy Ruukki jest dachówka Adamante (7 kolorów), która skutecznie podkreśla wyjątkowy charakter domu. Do wyboru jest także popularna blachodachówka modułowa Monterrey Feb Forma. Model ten nadaje się do różnych typów domów i występuje w 7 kolorach.

Wśród produktów Ruukki dostępna jest także blacha panelowa (nazywana blachą na rąbek stojący) oraz blacha trapezowa. Panele doskonale sprawdzą się na dachach, posiadających niewielki kąt nachylenia. W sprzedaży dostępne są cztery kolory blach panelowych. Blacha trapezowa nadaje się zarówno na nowe konstrukcje dachowe, jak i na stare krokwie. Blacha dostępna jest w 9 kolorach. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Blacha na dach ruukki - ceny

Ceny blachodachówek ruukki różnią się ze względu na klasę jakości produktu. W związku z tym dachówka opatrzona jest różnymi okresami gwarancyjnymi. Na przykład blacha modułowa Finnera kosztuje ok. 59 zł za metr kwadratowy efektywny. Produkt posiada 40-letnią gwarancję. Z kolei blacha na dach ruukki adamante kosztuje ok. 58 zł/m2 efektywny z jednoczesną gwarancją na 50 lat.

Blachodachówka Rukki ma aż 50 lat gwarancji, jest bardzo trwała. Ma ładne kolory i bardzo przystępne ceny.
Blachodachówka Ruukki - opinie, ceny, rodzaje, popularne kolory i modele

Następnym produktem jest blachodachówka ruukki Monterrey Feb Forma, której cena za m2 wynosi ok. 56 zł (także 50-letnia gwarancja). Ceny blach trapezowych są nieco niższe, bowiem za metr kwadratowy blachy z 50-letnią gwarancją, zapłacimy ok. 53 zł. Blacha panelowa, czyli na rąbek stojący, to już cena ok. 73 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Polecane pompy ciepła - sprawdź promocje

Różnica w cenie pomiędzy różnymi rodzajami pokryć dachowych nie jest duża. Blacha modułowa Finnera plasuje się w bardzo podobnej cenie jak tradycyjna blachodachówka ruukki. Różnica kilku bądź kilkunastu złotych w danym modelu dotyczy przede wszystkim rodzaju powłoki blachy. Kolory nie wpływają znacząco na cenę. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź zebrane tutaj artykułu o blachodachówce.

Pokrycia dachowe – akcesoria dachowe

Koncern Rautaruukki dostarcza do swoich oddziałów w 26 krajach nie tylko pokrycia dachowe, lecz także elementy metalowe oraz systemy rynnowe. Wśród akcesoriów dachowych można wymienić m.in. podbitki dachowe, obróbki dachowe, zabezpieczenia, komunikację dachową oraz wentylację. Proponowane przez firmę szwedzkie systemy rynnowe posiadają naprawdę dobre opinie.

Wszystko przez zastosowanie nowoczesnych technologii, które zapewniają niezwykłą szczelność orynnowania. Nie dość, że są bardzo praktyczne, to w dodatku stanowią eleganckie wykończenie dachu. Systemy rynnowe ruukki świetnie komponują się ze wszystkimi rodzajami pokryć dachowych.Dachy ruukki stanowią więc dobry wybór pod względem trwałego oraz estetycznie wyglądającego pokrycia dachowego naszego domu. Popularna blachodachówka modułowa ruukki sprawi, że dom nabierze charakteru. Wodoszczelny dach zapewni poczucie bezpieczeństwa, a łatwy montaż pozwoli na podjęcie samodzielnej próby położenia blachodachówki. Blachy ruukki to doskonałe rozwiązanie w każdym stylu architektonicznym. Sprawdź także ten artykuł z cenami blachodachówki za m2.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny