Maszyny budowlane

Maszyny budowlane to innymi słowy urządzenia wykorzystywane podczas prac budowlanych. Znajdują swoje zastosowanie na każdym etapie prac i znacząco ułatwiają poszczególne etapy robót. Maszyny budowlane dzielimy na urządzenia przeznaczone do robót ziemnych, robót drogowych, odwadniania i hydromodernizacji, urządzenia do robót palowych, maszyny do przewozu kruszyw, maszyny do transportu samochodowego, maszyny do prac wykończeniowych, maszyny do produkcji i przewozu betonu oraz urządzenia pomocnicze.

Popularne maszyny wykorzystywane w budownictwie

Zapoznaj się z informacjami na temat maszyny budowlane. Nasze sprawdzone porady związane z maszyny budowlane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Zlecenia budowlane - jak pozyskać klientów do zleceń budowlanych i remontowych?

Zlecenia budowlane - jak pozyskać klientów do zleceń budowlanych i remontowych?

W obecnych czasach bardzo łatwo otworzyć firmę. Można to zrobić praktycznie w jeden dzień, jednak pozyskanie klientów nie jest już tak łatwe. Nawet jeśli dana firma może się wykazać odpowiednimi zasobami ludzkimi i sprzętem potrzebnym do wykonania zlecenia. Zlecenia budowlane zajmują w tym kontekście specjalne miejsce. Firmy budowlane wyrastają jak grzyby po deszczu i mimo, że popyt na usługi budowlane jest duży, nowym firmom ciężko się przebić. Sprawdzamy, jak pozyskać klientów oraz gdzie szukać zleceń na usługi budowlane oraz remontowo-budowlane.
, 18 lipca 2017

Liebherr LTM 1130- 5.1 - specjalista od trudnych zadań

Liebherr LTM 1130- 5.1 - specjalista od trudnych zadań

Liebherr LTM 1130- 5.1 to żuraw o bardzo kompaktowych rozmiarach w swojej klasie, umożliwiających pracę w najbardziej ograniczonych przestrzennie miejscach.
, 16 lutego 2017

Budujesz dom? Tego sprzętu potrzebujesz!

Budujesz dom? Tego sprzętu potrzebujesz!

Budowanie domu to skomplikowany proces. Poza planami, potrzebujesz również solidnych pracowników. Jeżeli część prac zamierzasz wykonać we własnym zakresie, to będziesz potrzebował maszyn. Jakich konkretnie?
, 16 lutego 2017

Która glebogryzarka najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Która glebogryzarka najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Glebogryzarka nie jest tak popularna jak inne narzędzia i maszyny ogrodowe. Jednak ze względu na swoje zastosowanie może być bardzo przydatną maszyną ogrodową która zaoszczędzi czas potrzebny przy pracy w ogrodzie. Dodatkowo glebogryzarka ogrodowa wydatnie pomoże przy pielęgnacji i uprawie. Opowiemy do czego służy glebogryzarka, jakie są jej rodzaje oraz ile kosztuje.
, 24 lipca 2016

Łuparka do drewna do użytku domowego - ceny, opinie, porady

Łuparka do drewna do użytku domowego - ceny, opinie, porady

Łuparka do drewna staje się coraz bardziej popularnym narzędziem stosowanym do użytku gospodarstw domowych. Z powodzeniem zastępuje standardową siekierę, szczególnie jeśli zamierzamy rozdrabniać duże ilości drewna opałowego. Dodatkowo łuparka do drewna, tudzież inne maszyny do drewna, takie jak na przykład rębak do drewna, możemy dostać w przystępnej cenie i jednorazowo przygotować większą ilość drewna na opał czy do kominka. Wybierzmy wspólnie najlepszą łuparkę do użytku domowego.
, 26 kwietnia 2017

Wiertła do różnych zastosowań - które wybrać?

Wiertła do różnych zastosowań - które wybrać?

Wiertarki dostępne w sprzedaży handlowej różnią się od siebie mocą, jakością wykonania oraz ceną. Jednak nawet najlepszej jakości elektronarzędzia nie spełnią swojego zadania bez dobrze dobranego wiertła. Dlatego w poniższym artykule opiszemy jak wybrać wiertła do różnych zastosowań.
, 28 kwietnia 2016

Jaką betoniarkę najlepiej kupić? Przegląd maszyn budowlanych

Jaką betoniarkę najlepiej kupić? Przegląd maszyn budowlanych

Betoniarka to jedna z podstawowych maszyn budowlanych, które wykorzystujemy podczas prac budowlanych i remontowych. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów tego typu narzędzi. Poszczególne maszyny różnią się od siebie specyfiką pracy, pojemnością, typem mieszalnika, jakością materiałów użytych do produkcji itp. Wybór najlepszego urządzenia wcale nie jest taki prosty. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jaką betoniarkę kupić.
, 21 kwietnia 2016

Spawalnicze rewolucje: spawarka inwertorowa

Spawalnicze rewolucje: spawarka inwertorowa

Technika inwertorowa odmieniła oblicze spawalnictwa. Zanim jednak jakakolwiek rewolucja miałaby szansę nadejść, musiał upłynąć długi czas spokojnej ewolucji. Tak właśnie rozwinęło się spawalnictwo. Wybierz się z nami w świat tego typu elektronarzędzi.
, 10 kwietnia 2017

10 najpotrzebniejszych narzędzi w każdym domu i mieszkaniu

10 najpotrzebniejszych narzędzi w każdym domu i mieszkaniu

Zestaw podstawowych narzędzi powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego domu i mieszkania. Nigdy nie wiemy, kiedy nastąpi drobna awaria, w jakim momencie trzeba będzie coś ulepszyć lub zmodernizować. Skompletowanie podstawowego zestawu narzędzi nie będzie zbyt kosztowne, a może przynieść duże korzyści. Poniżej opiszemy, które narzędzia powinny być na wyposażeniu każdego Pana bądź Pani domu.
, 22 kwietnia 2016

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie oraz zagospodarowanie terenu budowy jest kwestią o pierwszorzędnym znaczeniu nie tylko dla postępów pracy, ale też dla bezpieczeństwa. Maszyny budowlane czy otwarte wykopy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W jaki sposób się to odbędzie i jakie wykorzystamy do tego środki zależy w dużej mierze od nas, ale w nie mniejszym stopniu od przepisów prawa, które narzucają nam pewne rozwiązania. Sprawa bezpieczeństwa, ochrony życia ludzkiego i mienia należy do najważniejszych, dlatego zabezpieczenie placu budowy jest jednym z pierwszych poważnych zadań, przed którymi staje inwestor.
, 25 kwietnia 2016

Wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego – lepiej wypożyczyć czy kupić?

Wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego – lepiej wypożyczyć czy kupić?

Zadbany ogród to wizytówka każdej posesji, jednak do jego pielęgnacji trawnika i posadzonych roślin potrzebujemy wiele rodzajów sprzętu ogrodniczego, narzędzi i elektronarzędzi. W niektóre sprzęty warto zainwestować własne pieniądze, z kolei inne lepiej będzie wypożyczyć. Poniżej zaprezentujemy podstawowe wady i zalety korzystania z wypożyczalni narzędzi ogrodowych, określimy ogólne zasady ich działania oraz wskażemy, które produkty ogrodnicze warto kupić, a które lepiej wynająć. Zaprezentujemy także krótką listę sprzętów ogrodniczych, które zajmują dużo miejsca, a ich zakup wiąże się z największymi wydatkami.
, 27 kwietnia 2016

Przegląd elektronarzędzi niezbędnych przy budowie i remoncie

Przegląd elektronarzędzi niezbędnych przy budowie i remoncie

Nowoczesne elektronarzędzia to produkty, które stały się podstawowym elementem wyposażenia każdego majsterkowicza. Warto się w nie wyposażyć przed rozpoczęciem budowy lub generalnego remontu. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do całego przedsięwzięcia, a nasze prace remontowe lub budowlane nie będą zakłócane poprzez brak odpowiednich maszyn budowlanych. W ofertach handlowych znajduje się wiele różnych rodzajów elektronarzędzi. Poniżej zaprezentujemy te, które przydadzą się podczas prac remontowo-budowlanych.
, 28 kwietnia 2016

Słownik terminów budowlanych

Słownik terminów budowlanych

Budownictwo jest dość szeroką branżą obfitującą w wiele niecodziennych zwrotów i terminów. Ich zrozumienie może być dość trudne dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia ani znajomości tematyki budowlanej. Dlatego prezentujemy praktyczny słownik najczęściej używanych, trudnych terminów budowlanych.
, 28 kwietnia 2016

Wyrzynarka – przegląd najlepszych wyrzynarek do użytku domowego

Wyrzynarka – przegląd najlepszych wyrzynarek do użytku domowego

Wyrzynarka to niezbędny element wyposażenia warsztatu każdego majsterkowicza. Te elektronarzędzia służą do cięcia prostoliniowego w tworzywach metalowych, drewnianych i drewnopodobnych. W ofertach sklepowych znajdziemy wiele modeli wyrzynarek, dostępnych w dość szerokim przedziale cenowym. W poniższym artykule scharakteryzujemy podstawowe rodzaje tych produktów, wskażemy czym sugerować się podczas zakupów i ustalimy, który model jest warty polecenia.
, 24 kwietnia 2016

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego zamiast zakupu – gdzie, jak i czy to się opłaca?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego zamiast zakupu – gdzie, jak i czy to się opłaca?

W Polsce prosperuje wiele dużych wypożyczalni sprzętu budowlanego. Możemy wypożyczyć w nich niemal wszystkie maszyny potrzebne do wykonywania robót budowlanych. Korzystanie z oferty wypożyczalni i większych parków maszyn może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Okazuje się, że wcale nie musimy inwestować w drogi sprzęt, a w późniejszym czasie płacić za koszty jego utrzymania. Z pewnością warto zastanowić się nad kwestią wypożyczania sprzętu i ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas bardziej opłacalne pod względem finansowym i logistycznym.
, 25 listopada 2016

Maszyny budowlane - żurawie

Maszyny budowlane - żurawie

Żurawie pojawiły się w powszechnym użyciu stosunkowo niedawno, jednak dziś trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek większą budowę wykonywaną bez ich użycia. Te stalowe konstrukcje optymalizują procesy budowlane i sprawiają, że inwestycja jest realizowana w znacznie szybszym tempie. Dlatego warto zadbać o ich odpowiednią jakość oraz bezawaryjną pracę.
, 27 marca 2017

Przegląd najlepszych wkrętarek na rynku

Przegląd najlepszych wkrętarek na rynku

W sklepach znajdziemy ogromny wybór wkrętarek. Każdy producent stara się nas przekonać, że to właśnie jego produkt będzie najlepszym rozwiązaniem. Tymczasem wybór najlepszego produktu może być dość kłopotliwym przedsięwzięciem. Dlatego w poniższym opracowaniu wskażemy najważniejsze parametry wkrętarek, określimy czym sugerować się podczas ich wyboru i wskażemy najlepsze jakościowo urządzenia.
, 28 kwietnia 2016

Wkrętarka akumulatorowa dla początkującego majsterkowicza

Wkrętarka akumulatorowa dla początkującego majsterkowicza

Jeszcze nie tak dawno temu wkrętarka akumulatorowa była dość drogim, a jednocześnie mało wydajnym elektronarzędziem. Dziś jest to już tanie i łatwo dostępne urządzenie, które znajdziemy w niemal każdym domu. Opłacalność zakupu tego typu maszyn budowlanych zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Poniżej wskażemy, które elektronarzędzia są warte swojej ceny i na które warto wydać swoje pieniądze.
, 28 kwietnia 2016

Maszyny budowlane

Maszyny budowlane ułatwiają wykonywanie niemal każdego etapu prac budowlanych. Są obecne zarówno podczas budowy niewielkich domów jednorodzinnych, jak i na dużych placach budowy. Do najczęściej wykorzystywanych sprzętów należą koparki kołowe, ładowarki teleskopowe, koparko ładowarki, wózki widłowe, walce oraz podnośniki hydrauliczne.

Koparki kołowe to podstawowe pojazdy przeznaczone do prac ziemnych. Służą do oddzielania urobku od gruntu i przenoszenia w odpowiednie miejsce. Koparki kołowe mogą także pełnić rolę maszyny przeładunkowej. W ofertach handlowych znajdziemy różne części tych urządzeń. Dzięki czemu ich naprawa i nieustanna eksploatacja nie powinna sprawić większych problemów.

Ładowarki teleskopowe to kolejne urządzenie do prac ziemnych. Ich możliwości użytkowe są dokładnie takie same jak w przypadku koparek kołowych. Ładowarki teleskopowe wydobywają urobek i mogą służyć do przeładunku.

Koparko ładowarki, czyli urządzenia o wszechstronnych możliwościach zastosowania. Koparko ładowarki to zazwyczaj maszyny traktorowe o napędzie kołowym (niekiedy także gąsiennicowym).

Wózki widłowe to przydatne pojazdy mechaniczne o napędzie silnikowym. Ich zadaniem jest przewóz materiałów budowlanych. Wózki widłowe zazwyczaj znajdują swoje zastosowanie na składach budowlanych i na większych placach budowy. Podnośniki hydrauliczne to maszyny ułatwiające podnoszenie ciężkich przedmiotów na placu budowy. Zazwyczaj znajdują zastosowanie podczas wznoszenia wyższych budowli.

Walce – służą do zagęszczania gleby. Znajdują zastosowanie na pierwszym etapie budowy. Maszyny budowlane są dość drogie w zakupie. Dlatego większość inwestorów decyduje się na ich wypożyczenie. Istnieje wiele firm oferujących wypożyczanie maszyn i sprzedaż części. Opłacalność wypożyczenia zależy od czasu, w którym planujemy wykonać prace.

Jeśli interesują Cię maszyny budowlane, ich części oraz wyposażenie, zapraszamy do działu poniżej. Pomożemy Ci wybrać najlepsze elektronarzędzia, podpowiemy czy wypożyczenie maszyn jest opłacalnym rozwiązaniem i wskażemy jak zabezpieczyć oraz zagospodarować plac budowy. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij