Rozsuwane drzwi tarasowe - istotne informacje

W ostatnich latach systemy przesuwne drzwi tarasowych wypierają tradycyjne rozwierne drzwi i okna balkonowe i tarasowe. Przesuwne drzwi na balkon, taras, czy do ogrodu produkowane są w dwóch systemach: unoszono-przesuwnym HST oraz uchylno-przesuwnych PSK. Tarasowe, balkonowe drzwi i okna przesuwne produkowane są z różnych materiałów. Spotkać możemy drzwi przesuwne z tworzyw sztucznych, aluminiowe, drewniane, a także drewniano aluminiowe. Zwłaszcza tarasowe drzwi drewniano aluminiowe mają bardzo dobre właściwości i opinie ze względu na to, że łączą zalety okien drewnianych i aluminiowych.

Okna i drzwi przesuwne na taras, balkon i ogród charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi w zakresie ciepła oraz hałasu. W systemach tych stosowane są różne głębokości ościeżnic i skrzydeł oraz pakiety szybowe. Drzwi i okna przesuwne w systemach HST i PSK to świetne rozwiązanie do salonów, pokojów dziennych, sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach w blokach. Rozwiązanie takie jest bardzo praktyczne, funkcjonalne oraz daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Drzwi i okna na taras, balkon, do ogrodu w systemach przesuwnych umożliwiają zastosowanie nawet bardzo dużych przeszkleń, a co za tym idzie bardzo dobrego doświetlenia pomieszczeń. Umożliwiają one także wizualne połączenie przestrzeni wewnątrz domu z tarasem, balkonem czy ogrodem. Ponadto tarasowe systemy przesuwne PSK i HST sprawiają, że otwarte skrzydła takich okien i drzwi nie zajmują przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Daje to większe możliwości zaaranżowania przestrzeni w tych pomieszczeniach w porównaniu do tradycyjnych systemów rozwiernych.

Rodzaje i ceny drzwi tarasowych przesuwnych

Okna tarasowe unoszono-przesuwne HST

Jednym z rodzajów przesuwnych drzwi na taras jest system HST. Charakteryzują się one dużym komfortem użytkowania. Przesuwne okna balkonowe HST zaopatrzone są w skrzydło przesuwne oraz skrzydło stałe. Skrzydła te są położone równolegle do siebie i przesunięte względem siebie. Drzwi tarasowe HST otwiera się przesuwając skrzydło ruchome za skrzydło stałe. Skrzydło ruchome przemieszcza się płynnie na rolkach po szynie ukrytej w podłodze. Przesuwne okna balkonowe HST uchylają się przez zatrzymanie skrzydła ruchomego w dowolnym miejscu i opuszczenie go za pomocą klamki.

Rozsuwane drzwi tarasowe, a także przesuwne okna na balkon oraz ceny i koszt drzwi tarasowych przesuwnych
Ceny drzwi tarasowych przesuwnych - sprawdzamy oferty

Okna tarasowe HST mogą mieć maksymalną szerokość 6500 mm i wysokość do 2700 mm. Ich powierzchnia może wynosić nawet 14 m², dzięki czemu sprawdzą się do bardzo dużych przeszkleń. Można je również stosować do przeszkleń narożnych. Drzwi przesuwne tarasowe HST mają niski próg do 3 mm i może być on zlicowany z podłogą. Okna tarasowe HST nie zajmują powierzchni wewnątrz pomieszczenie po otwarciu. Ceny drzwi tarasowych unoszono przesuwnych HST są zdecydowanie wyższe niż drzwi tarasowych uchylno-przesuwnych PSK. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Ceny drzwi tarasowych przesuwnych HST

 • Drzwi przesuwne HST Aluplast HS Tarasowe PCV to cena 11002 zł
 • Okna Drzwi Aluminiowe Tarasowe Przesuwne HST kosztują 11704 zł
 • Aluminium Drzwi Balkonowe Przesuwne HST 2200x2200 to koszt 8856 zł
 • Drzwi przesuwne HST Aluplast HS Tarasowe PCV to cennik zaczynający się od 7979 zł
 • Okna Drzwi Aluminiowe Tarasowe Przesuwna HST to wydatek 10951 zł
 • Drzwi przesuwne HST Aluplast HS Tarasowe kosztują 9204 zł
 • Drzwi Balkonowe Przesuwne kosztują 8988,84 zł
 • Okna Drzwi Tarasowe Niskoprogowe Przesuwne HST kosztują 8752,68 zł
 • Aluminiowy System HST Ultraglide Premium to cena 7249 zł
 • Budvar Centrum Drzwi Tarasowe Przesuwne Hs T-Slide kosztują 8101,23 zł
 • Budvar Centrum Drzwi Tarasowe Przesuwne Hs 4000X2200 Białe Hs T-Slide to cena 9594,80 zł
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe są wizytówką każdego domu. Zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane modele drzwi wejściowych.

Okna tarasowe uchylno-przesuwne PSK

Uchylno-przesuwne drzwi PSK to kolejne drzwi tarasowe, balkonowe, ogrodowe. Podobnie jak okna HST, tak samo okna PSK, nie zajmują powierzchni w pomieszczeniach przy ich otwieraniu. Drzwi uchylno-przesuwne PSK w pozycji zamkniętej (a właściwie ich skrzydła: skrzydło stałe i skrzydło przesuwne) tworzą linię prostą. Na ościeżnicy drzwi PSK znajduje się widoczna szyna, po której przemieszczają się wózki, zamocowane na wewnętrznej ramie ruchomego skrzydła. Ukryte są one pod specjalnymi maskownicami. Drzwi i okna PSK otwierają się poprzez uchylenie i odsunięcie ruchomego skrzydła od progu, a następnie przesunięcie tego skrzydła po szynie w prowadnicy w dolnej części ościeżnicy. System PSK daje możliwość płynnego i cichego przesuwania nawet w przypadku bardzo ciężkich okien tarasowych o dużych rozmiarach. Uchylanie drzwi PSK jest takie samo jak w tradycyjnych oknach.

Okna uchylno-przesuwne PSK mogą mieć zarówno próg niski oraz próg wysoki. Drzwi PSK mogą mieć szerokość nawet do 160 cm, co daje możliwość utworzenia przejścia o świetle do 150 cm. Cały pojedynczy okienny system PSK może mieć szerokość przekraczającą 3 m, a jego powierzchnia może osiągać do 8 m². Ten system okienny jest popularniejszy od systemu HST przede wszystkim ze względu na niższą cenę. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Ceny drzwi tarasowych przesuwnych PSK

 • Drzwi Tarasowe PSK 2000 x 2000 UP+F -30% Drutex kosztują 1697 zł
 • Drzwi Tarasowe PSK 2000 x 2100 UP+F -30% Drutex to koszt 1728 zł
 • Drzwi Tarasowe PSK 1800 x 2000 UP+F -30% Drutex to wydatek 1651 zł
 • Drzwi Tarasowe PSK 1800 x 2100 UP+F -30% Drutex kosztują 1680 zł
 • Drzwi Tarasowe PSK 1900 x 2000 UP+F -30% Drutex to cennik zaczynający się ok 1672 zł
 • Drzwi Tarasowe PSK 1900 x 2100 UP+F -30% Drutex to koszt 1702 zł
 • Drzwi PSK Uchylno-Przesuwne Automat Aluplast 8000 to wydatek 8900 zł
 • Drzwi przesuwne patio PSK - 2270 x 2190 to cennik zaczynający się od 2800 zł

Drzwi przesuwne na taras, balkon czy do ogrodu to rozwiązanie bardzo praktyczne oraz dające wiele możliwości aranżacyjnych. Drzwi i okna przesuwne wykonane mogą być z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, aluminium czy drewno. Popularne są okna i drzwi tarasowe drewniano aluminiowe. Drzwi tarasowe przesuwne zakupić możemy w dwóch systemach: w systemie unoszono przesuwnym HST oraz w systemie uchylno-przesuwnym PSK. Oba te rozwiązanie mają zarówno swoje wady, jak i zalety, które bezpośrednio wpływają na cenę tych rozwiązań. Znacznie tańszym rozwiązaniem są przesuwne drzwi tarasowe w systemie PSK od tych w systemie HST. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii drzwi