Ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu polega na dostarczaniu energii termicznej do wnętrza budynku. Celem tego działania jest podniesienie temperatury w pomieszczeniach i zapewnienie mieszkańcom komfortu cieplnego. Ogrzewanie domu może odbywać się przy użyciu kotłów węglowych, gazowych, na ekogroszek, drewno, lub przy użyciu grzejników elektrycznych.

Ogrzewanie domów jednorodzinnych

Zapoznaj się z informacjami na temat ogrzewanie domu. Nasze sprawdzone porady związane z ogrzewanie domu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Sprawdzamy!

Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Sprawdzamy!

Wybór dobrych grzejników do domu to kwestia sporej wagi. Ważne są względy estetyczne, ale przede wszystkim oszczędnościowe. Przy wyborze grzejników znaczenie ma nie tylko moc grzewcza, ale również materiał, który posłużył do wyprodukowania danego modelu. W polskich sklepach prym wiodą grzejniki stalowe oraz grzejniki aluminiowe. Sprawdzamy, które z nich są bardziej godne uwagi ze względu na skuteczność i oszczędność ogrzewania pomieszczeń w domu.
, 23 sierpnia 2017

Grzejnik olejowy - zastosowanie, efektywność, cena

Grzejnik olejowy - zastosowanie, efektywność, cena

Grzejnik olejowy może być bardzo pomocny w dogrzewaniu pomieszczeń. Jest wygodny w użytkowaniu, bezpieczny, a jednocześnie stanowi alternatywę dla kosztownego remontu budynku. Poniżej podpowiemy, gdzie najlepiej sprawdzi się grzejnik olejowy, jaka jest jego efektywność grzewcza, cena i parametry.
, 14 lipca 2017

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Klimatyzacja jest bardzo dobrym sposobem na zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach we wnętrzach domów jednorodzinnych, jak również w przypadku mieszkania w bloku. Nadmierne, letnie upały mogą powodować uczucie ospałości oraz wprawiać w złe samopoczucie, dlatego systemy klimatyzatorów są bardzo przydatne i znacznie podnoszą komfort użytkowania pomieszczeń. Co więcej, w zimie klimatyzacja nadaje się też do ogrzewania (a właściwie dogrzewania) poszczególnych pomieszczeń. Jest też zwykle tańsza, niż kompletna wentylacja mechaniczna z pompą ciepła. Zobacz, ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu w bloku!
, 17 maja 2017

Rozdzielacz ogrzewania podłogowego, zawory, rury - co wybrać?

Rozdzielacz ogrzewania podłogowego, zawory, rury - co wybrać?

Przy planowaniu instalacji ogrzewania podłogowego warto przyjrzeć się jego poszczególnym elementom. Sprawdź zgromadzone przez nas porady, jaki rozdzielacz ogrzewania podłogowego wybrać oraz jakie zawory i rury zastosować. Przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania.
, 28 kwietnia 2017

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe wybrać?

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe wybrać?

Ogrzewanie podłogowe wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, w tym także zastosowania styropianu. Warstwa termoizolacyjna jest niezbędna dla prawidłowego działania systemu. Podpowiadamy, jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe wybrać i jakie powinny być parametry izolacji.
, 28 kwietnia 2017

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym - który sterownik wybrać?

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym - który sterownik wybrać?

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które powoli zaczyna wypierać tradycyjne kaloryfery. Nic dziwnego - jest ekonomiczne, komfortowe i estetyczne. Aby jednak dobrze spełniało swoją funkcję, niezbędne jest odpowiednie sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Podpowiadamy, który sterownik wybrać.
, 28 kwietnia 2017

Ogrzewanie podłogowe wodne - zalety, wady, koszty montażu i użytkowania

Ogrzewanie podłogowe wodne - zalety, wady, koszty montażu i użytkowania

Zapewnia komfort cieplny przy niższej temperaturze. W zimie przyjemnie grzeje w stopy, a w lecie można do niego wpuścić zimną wodę. Ogrzewanie podłogowe wodne - drugi z najpopularniejszych sposobów ogrzewania polskich domów zaraz po tradycyjnych grzejnikach. Oparte o instalację c.o. nie jest tanie w montażu, ale niższe koszty codziennego użytkowania pozwalają przeboleć początkowe wydatki. Zobacz, jakie zalety i wady ma ogrzewanie podłogowe wodne, sprawdź koszty montażu oraz dowiedz się, jak wykonać ogrzewanie podłogowe samodzielnie.
, 19 maja 2017

Ogrzewanie podłogowe elektryczne - opinie, zalety, wady, cena, sposób montażu

Ogrzewanie podłogowe elektryczne - opinie, zalety, wady, cena, sposób montażu

Ogrzewanie podłogowe od kilkunastu lat stało się bardzo popularne w większości nowobudowanych domów. Rzadko montuje się je wprawdzie w całym domu, ale często decydujemy się na instalację centralnego ogrzewania w łazienkach, kuchniach, czy salonach. Większość montowanych w polskich domach instalacji to ogrzewanie podłogowe wodne, ale coraz więcej osób decyduje się na wygodniejsze w użytkowaniu ogrzewanie podłogowe elektryczne lub zwykłe podgrzewanie podłogowe elektryczne. Zobacz, jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań.
, 22 kwietnia 2017

Wylewka na ogrzewanie podłogowe - co wybrać?

Wylewka na ogrzewanie podłogowe - co wybrać?

Ogrzewanie podłogowe jest chętnie wybieranym rozwiązaniem ze względu na komfort użytkowania. Aby jednak prawidłowo spełniało swoją funkcję, trzeba zatroszczyć się nie tylko o prawidłową instalację. Ważna jest także wylewka na ogrzewanie podłogowe i jej odpowiednie parametry. Sprawdź, jakie są możliwości i co wybrać.
, 28 kwietnia 2017

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

Kluczową kwestią, jeśli chodzi o to, jak wykonać ogrzewanie podłogowe samodzielnie, jest prawidłowo przygotowany projekt. Trzymanie się jego założeń to gwarancja sukcesu. Sprawdź, jak krok po kroku samodzielnie wykonać instalację.
, 28 kwietnia 2017

Grzejnik kanałowy w podłodze - co warto wiedzieć?

Grzejnik kanałowy w podłodze - co warto wiedzieć?

Nowoczesne grzejniki kanałowe znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej. Stanowią ciekawą alternatywę dla grzejników ściennych oraz klasycznej podłogówki. Jakie są najważniejsze wady i zalety tej technologii? O czym warto pamiętać podczas zakupu i jak wybrać grzejnik kanałowy? Poniżej prezentujemy garść przydatnych informacji.
, 10 kwietnia 2017

Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe?

Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe?

Zapowietrzenie to zupełnie normalna sytuacja, która może wystąpić podczas eksploatacji ogrzewania podłogowego. Wówczas zmniejsza się wydajność grzewcza instalacji, dlatego trzeba działać bez zbędnej zwłoki. Sprawdź, jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe.
, 28 kwietnia 2017

Wkłady kominowe i kompletne systemy kominowe – ceny, rodzaje, porady

Wkłady kominowe i kompletne systemy kominowe – ceny, rodzaje,  porady

Budowa bądź renowacja komina pociąga za sobą konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Komin odprowadza spaliny z kotła grzewczego, a wloty wentylacyjne odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza we wnętrzu budynku. Tradycyjne kominy murowane coraz częściej posiadają dodatkowe wkłady, które zwiększają ich żywotność oraz odporność. Ciekawą możliwością są także gotowe systemy kominowe. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej obu tym rozwiązaniom.
, 12 kwietnia 2017

Jakie ogrzewanie do domu?

Jakie ogrzewanie do domu?

Każdemu z nas zależy na komforcie we własnym mieszkaniu i domu, a ciepło  jest niezaprzeczalnie  istotnym jego elementem. Warto bliżej przyjrzeć się coraz powszechniejszym rozwiązaniom w dziedzinie ogrzewania. W trakcie rozmowy z Inwestorem proponuję rozważyć zakup i montaż  ogrzewania elektrycznego a dokładnie elektrycznego ogrzewania podłogowego akumulacyjnego. Dlaczego, już wyjaśniam…
, 28 kwietnia 2017

Podłogówka - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Podłogówka - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Ogrzewanie podłogowe, czyli tak zwana podłogówka to rozwiązanie, które powoli staje się standardem w domach. Nic dziwnego, gdyż z jednej strony zapewnia komfort użytkowania i estetykę, a z drugiej - najwyższą wydajność. Sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć o tym rozwiązaniu.
, 23 maja 2017

Jak działa ogrzewanie ścienne? Sprawdzamy cenę i skuteczność

Jak działa ogrzewanie ścienne? Sprawdzamy cenę i skuteczność

Ogrzewanie ścienne nie jest tak popularne, jak ogrzewanie podłogowe wodne. Jednak działa na bardzo podobnych zasadach i może być wydajnym sposobem na ogrzanie pomieszczeń. Poniżej wskażemy, czym charakteryzuje się ogrzewanie ścienne, jakie zalety ze sobą niesie, a także określimy, jakie są koszty oraz skuteczność tego rozwiązania.
, 22 kwietnia 2017

Grzejniki dekoracyjne - sprawdzamy skuteczność, ceny i zastosowanie

Grzejniki dekoracyjne - sprawdzamy skuteczność, ceny i zastosowanie

Zwykłe grzejniki aluminiowe wydajnie oddają ciepło do otoczenia, jednak nie zapewniają zbytniej estetyki. Dziś w ofertach sprzedaży możemy odnaleźć grzejniki dekoracyjne, które nie tylko przekazują energię grzewczą, ale jednocześnie zdobią nasze pomieszczenia. Poniżej sprawdzimy ich skuteczność, przybliżymy ceny, najważniejsze parametry i określimy możliwości zastosowania.
, 28 marca 2017

Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego - poradnik

Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego - poradnik

Palenie w piecu zasilanym paliwem stałym nie jest szczególnie skomplikowane, jednak większość z nas rozpala ogień w sposób mało ekonomiczny. W trakcie rozpalania i dokładania opału, często pojawiają się kłęby dymu, które niepotrzebnie zwiększają koszty ogrzewania. Podpowiadamy, jak palić węglem w domu krok po kroku i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie budynków.
, 19 marca 2017

Stop smogowi - ekologiczne piece i kotły CO

Stop smogowi - ekologiczne piece i kotły CO

Jakość powietrza w sezonie grzewczym drastycznie spada. Ogrzewanie budynków opałem słabej jakości, wykorzystywanie do wytwarzania energii cieplnej kotłów na paliwo stałe, duża wilgotność i brak wiatru przyczyniają się do powstawania smogu. Swój udział w tworzeniu się mgły zawierającej szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia, w szczególności kancerogenne substancje i pyły PM10 oraz PM2,5, mają także spaliny samochodowe i zakłady przemysłowe.
, 28 kwietnia 2017

Ile kosztuje instalacja CO? Wyceniamy instalację centralnego ogrzewania

Ile kosztuje instalacja CO? Wyceniamy instalację centralnego ogrzewania

Koszt kompletnej instalacji centralnego ogrzewania w kotłowni to dość odczuwalny wydatek, nad którym warto się dokładnie zastanowić. Zaleca się inwestycje w wysokiej jakości piece CO oraz nowoczesne grzejniki i akcesoria dodatkowe. Pamiętajmy, że jakość centralnego ogrzewania w dużej mierze odpowiada za późniejsze koszty eksploatacji budynku. Zatem warto krok po kroku sporządzić dobry projekt i wybrać metodę ogrzewania, która zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania. Nie można też zapominać o zakończeniu instalacji - tu często polecane jest ogrzewanie podłogowe.
, 28 kwietnia 2017

Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje,

Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje,

Grzejniki elektryczne pozwalają na szybkie i bardzo wygodne ogrzewanie pomieszczeń. Możemy stosować je  jako ogrzewanie podstawowe lub uzupełniające. Ogrzewanie elektryczne jest przede wszystkim wygodne. Elektryczny grzejnik możemy szybko przestawić w inne miejsce, czy w kilkanaście minut dogrzać schłodzone pomieszczenie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele dobrych jakościowo grzejników o stacjonarnym lub przenośnym zastosowaniu.
, 10 maja 2017

Kominek z płaszczem wodnym - cena, koszty ogrzewania, opinie

Kominek z płaszczem wodnym - cena, koszty ogrzewania, opinie

Kominki z płaszczem wodnym są powszechnie uważane za jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania domów o powierzchni nieprzekraczającej 250 m2. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym kominek z płaszczem wodnym może efektywnie i tanio ogrzać cały dom, a dodatkowo wodę. Drewno jest przecież łatwo dostępnym i tanim paliwem, którego wykorzystanie może znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania.
, 28 kwietnia 2017

Rekuperacja - koszty zakupu, zalety i wady zakupu rekuperatora

Rekuperacja - koszty zakupu, zalety i wady zakupu rekuperatora

Rekuperacja to innymi słowy wentylacja mechaniczna nawiewowo wywiewna z wymiennikiem ciepła. Pozwala na odzysk ciepła ze zużytego powietrza wydalanego na zewnątrz budynku i ogrzanie tym ciepłem świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz. Rekuperacja jest coraz częściej montowana w nowoczesnych domach jednorodzinnych zamiast napędzanej przez naturę wentylację grawitacyjną. Rekuperator stał się synonimem oszczędności energii cieplnej. Dlatego warto rozważyć wszystkie wady i zalety wentylacji mechanicznej. Poniżej wskażemy, jak działa rekuperator, czy rekuperacja się opłaca, ile kosztuje montaż i codzienne użytkowanie. Sprawdzimy jakie są koszty wentylacji nawiewowo-wywiewnej z odzyskiem ciepła w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Szczecin, Kraków czy Lublin.
, 17 kwietnia 2017

Cena ogrzewania podłogowego - jaki jest koszt wykonania podłogówki samodzielnie i z firmą

Cena ogrzewania podłogowego - jaki jest koszt wykonania podłogówki samodzielnie i z firmą

Ogrzewanie podłogowe to skuteczny sposób na utrzymanie optymalnych temperatur w pomieszczeniach mieszkalnych. Tzw. podłogówka łączy w sobie wiele praktycznych zalet, docenianych we współczesnym budownictwie.  Jednak przed montażem instalacji warto wszystko dokładnie rozplanować i rozważyć najważniejsze wady oraz zalety. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę, a także jak wybrać najlepszy system ogrzewania podłogowego.
, 22 kwietnia 2017

Jak powinniśmy się przygotować do okresu grzewczego?

Jak powinniśmy się przygotować do okresu grzewczego?

Sezon grzewczy w Polsce to znaczna część roku, w niektórych rejonach kraju nawet ponad połowa. Domowe urządzenia grzewcze znosić muszą ciągłą, długotrwałą pracę. Przed rozpoczęciem okresu grzewczego warto sprawdzić stan grzejników i instalacji centralnego ogrzewania, a następnie przeprowadzić konieczne poprawki, aby móc cieszyć się ciepłem w domu nawet w największe mrozy.
, 16 lutego 2017

Zbliża się zima – jak zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym?

Zbliża się zima – jak zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym?

Okres zimowy to dla wielu gospodarstw domowych w Polsce okres wysokich wydatków na ogrzewanie. Dotyczy to również osób korzystających z gazu, który jest bardzo wygodnym i praktycznie bezobsługowym źródłem energii. Niestety, korzystanie z niej bez pomyślunku może skoczyć się na sporym rachunku. O czym warto pamiętać, aby zmniejszyć koszty ogrzewania gazem?
, 28 kwietnia 2017

Instalowanie grzejników: poznaj najczęściej popełniane błędy!

Instalowanie grzejników: poznaj najczęściej popełniane błędy!

Skuteczne i oszczędne ogrzewanie domu zależy nie tylko od paliwa, jakie wybierzemy, ale także od prawidłowej instalacji urządzeń grzewczych. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniamy, montując grzejniki - i uniknij ich w swoim domu!
, 16 lutego 2017

Ocieplenie domu krok po kroku

Ocieplenie domu krok po kroku

Kolejny rachunek za ogrzewanie, który przyprawia o ból głowy? Temperatura w domu poniżej poziomu krytyki – Arktyka w salonie? Czas zatem na ocieplenie naszego budynku. Wraz z ekspertami z firmy Termo Organika postaramy się podpowiedzieć, jak przygotować się do  tej inwestycji.
, 16 lutego 2017

Kominek gazowy – doskonała alternatywa dla klasycznych wkładów kominkowych

Kominek gazowy – doskonała alternatywa dla klasycznych wkładów kominkowych

Salon z ogniem trzaskającym w kominku to marzenie większości mieszkańców domków jednorodzinnych. Jednak budowa kominka wymaga wielu prac, a jego obsługa bywa kłopotliwa i czasochłonna. Prostszą w obsłudze alternatywą dla niego jest kominek gazowy.
, 16 lutego 2017

Czy kominek może ogrzać dom?

Czy kominek może ogrzać dom?

Szukając tańszego sposobu na ogrzanie domu zimą, wiele osób wybiera ogrzewanie kominkowe.  Ale czy kominek może ogrzać dom? Jeśli tak, to jakie warunki techniczne trzeba spełnić, by było to możliwe?
, 16 lutego 2017

Piecyk koza - cena, rodzaje, najlepsi producenci i miejsca zakupu

Piecyk koza - cena, rodzaje, najlepsi producenci i miejsca zakupu

Piecyk typu koza, to nie tylko sposób na dodatkowe ogrzewanie domu, ale również świetnie prezentujący się element dekoracyjny. Piec wolnostojący koza na drewno, jest ekonomiczny w utrzymaniu, ponadto nie zajmuje tyle miejsca co kominek. Obecnie  szeroki wybór pieców wolnostojących koza, pozwala dobrać ten element do stylu w jakim jest urządzony dom. Dodatkowo piec koza pozwala na osiągnięcie ciepłej atmosfery w pomieszczeniu w którym stoi. Sprawdzamy gdzie najlepiej sprawdzi się piecyk koza i ile kosztuje.
, 15 marca 2017

Do czego służy i jak wybrać naczynie wzbiorcze?

Do czego służy i jak wybrać naczynie wzbiorcze?

Każda instalacja C.O. wymaga zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia, które wytwarza się na wskutek podgrzania wody. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się naczynie wzbiorcze, zwane także naczyniem wyrównawczym. To właśnie od skuteczności jego działania zależy bezpieczeństwo całej instalacji. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu elementowi systemu i wiedzieć, który rodzaj będzie pasował pod konkretne centralne ogrzewanie.
, 9 sierpnia 2016

Klimatyzacja w domu i w mieszkaniu - analiza kosztów i wymagań

Klimatyzacja w domu i w mieszkaniu - analiza kosztów i wymagań

W ostatnich latach odczuwamy ocieplenia klimatu. Silne upały skłaniają do zakupu efektywnych urządzeń chłodniczych, które poprawią nasze samopoczucie. Jednym z takich rozwiązań staje się kupno klimatyzacji. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z rodzajami klimatyzacji, warunkami montażowymi, a także ich wpływem na sumaryczne koszty utrzymania domu.
, 19 lipca 2016

Budownictwo pasywne w Polsce

Budownictwo pasywne w Polsce

Budownictwo pasywne rządzi się jeszcze bardziej rygorystycznymi prawami niż budownictwo energooszczędne. Choć obie koncepcje w założeniach mają przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania, jednak projekt domu pasywnego zakłada bardziej restrykcyjne wymogi. Domy pasywne cieszą się coraz większym uznaniem, a ich projekty realizowane są z rozmachem i świadomie. Jak się miewa budownictwo pasywne w Polsce? Czy budowa domu oparta na oszczędnościowych założeniach jest opłacalna? Przeanalizujmy sytuację budownictwa pasywnego i energooszczędnego w Polsce.
, 2 września 2016

Dlaczego rekuperacja jest tańsza niż myślisz?

Dlaczego rekuperacja jest tańsza niż myślisz?

Rekuperacja staje się coraz popularniejsza, coraz więcej osób posiada wiedzę na temat tego, czym ta rekuperacja jest. Niestety, wraz ze wzrostem świadomości, rekuperacja nadal jawi się jako instalacja, można by rzec luksusowa, za którą trzeba słono zapłacić. W tym artykule chcę pokazać Ci, że rekuperacja jest o wiele tańsza niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Poruszę tutaj zarówno tematy związane z kosztem zakupu rekuperatora, przygotowania projektu, montażu rekuperacji i jej późniejszego serwisowania oraz oszczędności jakie przynosi korzystanie z rekuperacji.
, 10 maja 2017

Kupujesz grzejnik panelowy? Na to zwróć uwagę!

Kupujesz grzejnik panelowy? Na to zwróć uwagę!

Przy wyborze urządzenia grzewczego często stajemy przed dylematem, jaki grzejnik kupić. Różnorodność asortymentu grzewczego nie ułatwia wyboru. Grzejniki pokojowe różnią się między sobą wielkością , rodzajem zastosowanej technologii oraz walorami dekoracyjnymi. Jednym z najczęściej kupowanych grzejników jest grzejnik panelowy. Alternatywnie możemy się zdecydować na grzejniki aluminiowe. Zanim udamy się na zakupy sprawdźmy co warto wiedzieć na ich temat oraz jakich cen możemy się spodziewać.
, 31 sierpnia 2016

Styropian grafitowy – nowy standard w izolacji termicznej.

Styropian grafitowy – nowy standard w izolacji termicznej.

Wraz ze wzrostem, z jednej strony - cen energii używanej do ogrzewania pomieszczeń, a z drugiej - świadomości społeczeństwa w zakresie efektywnego jej wykorzystywania, pojawiły się na rynku nowe standardy budownictwa. Aby sprostać wymaganiom stawianym przed budownictwem XXI wieku producenci styropianu wprowadzili do swoich wyrobów szereg udoskonaleń, co zaowocowało nowym rodzajem płyt dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków (np. grafitu), producentom udało się poprawić właściwości izolacyjne wyrobów styropianowych, do poziomu dotychczas niedostępnego dla zwykłych (białych) styropianów.
, 16 lutego 2017

Piec akumulacyjny CO - cena, opinie, koszty ogrzewania

Piec akumulacyjny CO - cena, opinie, koszty ogrzewania

Piec akumulacyjny to nowoczesne urządzenie grzewcze, które zapewnia niemal bezobsługową pracę. Jest skuteczne, wydajne i nie wymaga wydzielenia pomieszczenia na kotłownię. W ofertach handlowych znajdziemy kilka typów pieców akumulacyjnych, które zasługują na naszą uwagę. Poniżej wskażemy ich najważniejsze właściwości oraz podpowiemy, o czym warto wiedzieć przed zakupem pieca CO aby nasze ogrzewanie domu było jak najbardziej efektywne.
, 28 kwietnia 2017

Jakie ogrzewanie domu wybrać? Które sprawdzi się najlepiej?

Jakie ogrzewanie domu wybrać? Które sprawdzi się najlepiej?

Nikt nie lubi, gdy jest mu zimno. Dlatego od wnętrz budynków oczekujemy, że zapewnią nam odpowiedni poziom komfortu termicznego. Ale nie tylko o naszą wygodę chodzi – ciepłe wnętrze to również wnętrze bezpieczne. Takie, w którym w mroźne dni nie zamarzną rury, a wilgoć będzie prawidłowo odprowadzana. I choćby z tych przyczyn tak ważny jest wybór dobrego ogrzewania domu. Dobrego, czyli jakiego? Oto najważniejsze informacje o wyborze sposobu ogrzewania, pieca CO i innych ważnych elementów.
, 28 kwietnia 2017

Energooszczędne i pasywne domy z drewna

Energooszczędne i pasywne domy z drewna

Zielone, energooszczędne domy to w Polsce wciąż nowość. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić decydując się na budowę domu energooszczędnego! 3 stycznia 2012r. Polska przekazała przewodnictwo w Unii Europejskiej Danii, która musiała się zmierzyć z poważnym kryzysem. Jednak Duńczycy mieli sprawdzony pomysł na kryzys. Chcieli niezależności energetycznej. Ich doświadczenia sięgały lat 70, w których przeżyli kryzys energetyczny. Wtedy nie jeździli w niedzielę samochodami, musieli wyłączać większość świateł, przykręcać ogrzewanie. Ta sytuacja wymusiła na nich konieczność szukania lepszych rozwiązań. Dziś więcej energii sprzedają niż kupują. Dlatego postawili na nisko energetyczne Zielone Domy i budują całe osiedla. To dlatego koszty utrzymania zielonych domów są tak niskie!
, 10 kwietnia 2017

Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?

Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?

Grzejnik w łazience powinien zapewniać komfortową kąpiel. Dobrze, jeśli umożliwia także wysuszenie ręczników. W bogatej ofercie producentów grzejników znajdziemy modele nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrzewanie domu?
, 27 marca 2017

Jak właściwie dbać o kominek?

Jak właściwie dbać o kominek?

Nowoczesne kominki coraz częściej stają się elementem każdego domu. Niegdyś - synonim luksusu, na który mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, dzisiaj, dzięki dużej ofercie na rynku (a co za tym idzie konkurencyjności cen) jest dostępny dla niemal wszystkich. Coraz więcej Polaków przekonuje się, jak wygodne jest życie w salonie z kominkiem - nie tylko pod kątem estetyki, ale również jako ogrzewanie domu. Kominek – czyli serce domu, wymaga jednak należytej opieki, o której często zdarza nam się zapominać. Warto przyswoić sobie kilka podstawowych zasad użytkowania kominka, tak by móc jak najdłużej cieszyć się jego ciepłem, bez niepotrzebnych awarii i zakłóceń.
, 27 marca 2017

Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu?

Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu?

Pompy ciepła dopiero wchodzą na polski rynek i nadal wzbudzają duże wątpliwości. Odnawialne źródła energii nie są jeszcze zbyt popularne na polskim rynku. Większość inwestorów nie wie jak działają tego typu urządzenia oraz jaka jest ich moc grzewcza. Dlatego często słyszymy pytania, czy sama pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
, 22 kwietnia 2016

Gdzie można zastosować pompę ciepła?

Gdzie można zastosować pompę ciepła?

Pompy ciepła zyskują coraz wyższą pozycję na rynku branży grzewczej. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie jest jednocześnie bardzo wygodne w użytkowaniu. Warto podkreślić, że zastosowanie pomp ciepła wpływa na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie domu i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Z pewnością warto wiedzieć, gdzie najlepiej sprawdzają się owe urządzenia.
, 16 stycznia 2017

Koszty ogrzewania domu a pompa ciepła

Koszty ogrzewania domu a pompa ciepła

Koszty ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej stanowią ponad 60 % wydatków ponoszonych na rzecz eksploatacji domów jednorodzinnych. Nic zatem dziwnego, że wielu inwestorów poszukuje alternatywnych źródeł ogrzewania domu, które pozwolą na poczynienie oszczędności. Jednym z rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii jest pompa ciepła. Poniżej dokonamy analizy kosztów ogrzewania pompą ciepła i porównamy je z innymi systemami grzewczymi.
, 22 kwietnia 2016

Pompa ciepła - cena, zastosowanie, zasada działania

Pompa ciepła - cena, zastosowanie, zasada działania

Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ich zastosowanie może być korzystne z finansowego punktu widzenia. Z pewnością warto przyjrzeć się tej technologii, określić jak działa pompa ciepła, a także ustalić orientacyjny koszt jej wykonania.
, 2 września 2016

Jak usunąć mostki cieplne w budynku?

Jak usunąć mostki cieplne w budynku?

Miejsca, przez które ciepło ucieka z domu to mostki cieplne (mostki termiczne). Mogą one podnosić nawet o 20 procent zapotrzebowanie budynku na ciepło. Zwiększają one więc koszty ogrzewania domu. Jak obniżyć rachunki? Należy wyeliminować mostki cieplne. Jak to zrobić? Jakich materiałów użyć? Styropian czy wełna mineralna? A może pianka poliuretanowa? Sprawdzamy!
, 27 kwietnia 2016

Piec centralnego ogrzewania do domu - rodzaje, zalety, wady, który wybrać?

Piec centralnego ogrzewania do domu - rodzaje, zalety, wady, który wybrać?

Wybór pieca centralnego ogrzewania odgrywa kluczowe znacznie dla komfortu domowników, a także dla kosztów eksploatacji budynku. Ważnym aspektem wyboru będzie rodzaj kotła, specyfika jego zasilania oraz dodatkowe funkcje. Zakup pieca centralnego ogrzewania powinien być dobrze zaplanowany i dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Poniżej zaprezentujemy podstawowe zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru pieca centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego.
, 28 kwietnia 2017

Czyszczenie komina - z pomocą kominiarza czy samodzielnie?

Czyszczenie komina - z pomocą kominiarza czy samodzielnie?

Cegła na sznurku nie wyczyści nam komina. Jak zabrać się do tej czynności? Czyszczenie mechaniczne czy chemiczne? A może skorzystać z usług profesjonalisty? Czy wiesz ile kosztuje czyszczenie komina przez kominiarza? Dobrze się nad tym zastanówmy, bowiem źle oczyszczony czy nieczyszczony komin to zagrożenie dla życia naszego i naszych bliskich.
, 28 listopada 2016

Piec na ekogroszek - radzimy, jaki kocioł wybrać

Piec na ekogroszek - radzimy, jaki kocioł wybrać

Odpowiednie piece CO to decyzja na kilka, a nawet kilkanaście lat. Dobry kocioł zapewni komfort cieplny domownikom, ale też musi być przyjazny dla osoby obsługującej go. Warto więc dobrze się zastanowić nad rozwiązaniami oferowanymi na rynku.
, 28 kwietnia 2017

Ogrzewanie domowe - ceny montażu, koszty na sezon, najpopularniejsze sposoby ogrzewania

Ogrzewanie domu to bardzo ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę jeszcze w trakcie budowy. To właśnie wydajna instalacja grzewcza zapewnia komfort cieplny mieszkańcom i zabezpiecza budynek przed uszkodzeniami. Ogrzewanie domu może odbywać się na wiele sposobów. Najpopularniejszym z nich jest ogrzewanie węglowe, na gaz ziemny oraz na prąd.

Węglowa instalacja grzewcza – kotły opalane węglem, eko groszkiem bądź drewnem są tradycyjnym rozwiązaniem. Kocioł na węgiel może skutecznie ogrzać dom o dowolnym metrażu. Tego rodzaju instalacja grzewcza charakteryzuje się niskim kosztem budowy. Co więcej, koszty jej eksploatacji także będą dość atrakcyjne. Jedynym istotnym minusem jest fakt, że kocioł na węgiel wymaga regularnej, czasochłonnej obsługi i miejsca na składowanie opału.

Kotły na gaz ziemny – zapewniają wydajne, bezobsługowe ogrzewanie domu. Kotły na gaz ziemny nie wymagają składowania opału i umożliwiają łatwą regulację temperatur w pomieszczenia. Instalacja może zostać wzbogacona o kolektory słoneczne, które podgrzeją ciepłą wodę użytkową. Niestety kotły na gaz ziemny (szczególnie te tańsze) nadal mogą być dość drogie w eksploatacji. Elektryczne ogrzewanie domu – rzadko stosowane ze względu na wysokie koszty eksploatacji. Grzejniki elektryczne nie wymagają instalacji całego systemu centralnego ogrzewania. Są bardzo wygodne w użyciu, a jednocześnie zapewniają bezpieczną, bezawaryjną pracę.

Każdy dom może zostać wyposażony w dodatkowe kolektory słoneczne. Jest to dobry sposób na dogrzanie ciepłej wody użytkowej. Kolektory słoneczne działają efektywnie w okresie letnim. Niestety nie nadają się do ogrzania budynku w zimie. Nowoczesne kolektory słoneczne nie są już tak dużym wydatkiem. Korzystne dopłaty sprawiają, że jest to ciekawy sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku.

Jeśli interesuje Cię ogrzewanie domu jednorodzinnego, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jaki kocioł warto wybrać, określimy koszty instalacji centralnego ogrzewania, a także wskażemy nowoczesne rozwiązania grzewcze. Na dole strony odnajdziesz pełną listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij