Malowanie ścian

Malowanie ścian to innymi słowy nakładanie na nawierzchnie kryjących powłok malarskich. Pomalowana ściana tworzy trwały element dekoracyjny pomieszczenia. Do malowania wewnętrznych ścian budynków najczęściej wykorzystuje się farby akrylowe i lateksowe. Malowanie powierzchni ściennych można przeprowadzić przy użyciu wałków, pędzli malarskich bądź urządzeń natryskowych.

Barwy Twoich pomieszczeń

Zapoznaj się z informacjami na temat malowanie ścian. Nasze sprawdzone porady związane z malowanie ścian pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Tynk gipsowy - wszystko co musisz wiedzieć

Tynk gipsowy - wszystko co musisz wiedzieć

Gips był stosowany już w starożytności, w antycznej Anatolii oraz Egipcie. Od zarania dziejów znajdował zastosowanie w budownictwie, architekturze i sztuce. Obecnie jest szeroko wykorzystywany w budownictwie i w pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa i wyroby gipsowe są stosowane ponadto w ceramice, medycynie oraz chemii. Tynk gipsowy jest doskonałym materiałem do wykończeń, ze względu na swoje liczne atuty. Poznaj zastosowanie tynków gipsowych oraz ich zalety.
, 28 października 2017

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Malowanie pomieszczeń na dwa kolory to dość prosty i skuteczny sposób na podkreślenie walorów dekoracyjnych. Możemy w ten sposób ożywić wnętrze, wizualnie poprawić jego proporcje i odciągnąć uwagę od najmniej estetycznych przestrzeni. Poniżej podpowiemy, jak pomalować pokój na dwa kolory, jaki wybrać kolory wnętrz oraz jak samodzielnie wykonać malowanie ścian.
, 17 września 2017

Co na ściany w przedpokoju - sprawdź nasze pomysły na przedpokój!

Co na ściany w przedpokoju - sprawdź nasze pomysły na przedpokój!

Eleganckie urządzenie korytarza nie jest prostą sprawą. Musimy pamiętać o wielu szczegółach i zmierzyć się z dużą ilością otworów drzwiowych. Przygotowując własny pomysł na przedpokój, warto wziąć pod uwagę wygląd ścian. To właśnie one pomogą nam w uzyskaniu ciekawego efektu dekoracyjnego. Poniżej podpowiemy, co na ściany w przedpokoju będzie dobrym rozwiązaniem.
, 22 kwietnia 2017

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Najpopularniejsze kolory farb 2017 - przegląd trendów

Najpopularniejsze kolory farb 2017 - przegląd trendów

Jest takie powiedzenie - nie to ładne co ładne ale co się komu podoba. Świetnie pasuje to do aranżacji pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Topowe kolory farb zmieniają się co sezon, jednak nasze preferencje powinny stać na pierwszym miejscu. Mimo wszystko w poszukiwaniu inspiracji sprawdzamy jakie są modne kolory farb w tym roku oraz jakie zestawy kolorystyczne proponują popularni producenci farb. Dowiedzmy się, które kolory na ścianach są już passé, a które zagoszczą w nadchodzących miesiącach we wnętrzach polskich domów i mieszkań.
, 11 kwietnia 2017

Malowanie proszkowe - ceny, porady, co warto wiedzieć

Malowanie proszkowe - ceny, porady, co warto wiedzieć

Malowanie proszkowe to specyficzny sposób pokrywania farbą różnych powierzchni. W porównaniu z innymi metodami, posiada wiele wyróżniających go zalet. Wykorzystanie farby proszkowej pozwala na równomierne pokrycie malowanych powierzchni. Jest to jednak dopiero początek listy pozytywów. Lakierowanie proszkowe metali stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod, stosowanych obecnie. Jakie jeszcze materiały można malować proszkowo? Jakie elementy metalowe warto pokrywać farbą proszkową? Poznaj popularne zastosowania tej metody, jej cechy charakterystyczne oraz inne, ważne informacje.
, 13 marca 2017

Jak pomalować pokój lub całe mieszkanie? Malowanie ścian krok po kroku

Jak pomalować pokój lub całe mieszkanie? Malowanie ścian krok po kroku

Malowanie ścian i sufitu w mieszkaniu to jedna z niewielu czynności, które każdy z nas może samodzielnie wykonać samodzielnie. Wymaga wprawdzie solidnego przygotowania i odpowiednich narzędzi, ale przy odrobinie samozaparcia samodzielne malowanie ścian może nie tylko uratować budżet inwestycji, ale też przynieść dużo radości. Zobaczmy więc, jak pomalować pokój?
, 12 maja 2017

Malowanie sufitu krok po kroku - cena i porady jak malować sufit

Malowanie sufitu krok po kroku - cena i porady jak malować sufit

Malowanie sufitu nie należy do czynności zbyt przyjemnych, dodatkowo nie każdy potrafi przeprowadzić je prawidłowo. Remont często zaczyna się właśnie od tej czynności, a dobrze pomalowany sufit dopełnia całości dobrze wykończonego wnętrza. Jak pomalować sufit aby był estetyczny i nie psuł kompozycji całego wnętrza? Jakie rodzaje i kolory farb użyć? Przedstawiamy praktyczne porady dotyczące prawidłowego malowania sufitu.
, 2 marca 2017

Cennik budowlany 2017 - sprawdź cennik robót budowlanych w Polsce

Cennik budowlany 2017 - sprawdź cennik robót budowlanych w Polsce

Budowa domu czy innego budynku to kosztowne przedsięwzięcie. Duży wpływ na jego ostateczną cenę ma stawka robocizny. Dlatego poniżej przedstawimy orientacyjny cennik budowlany w różnych regionach Polski aktualny na rok 2017. Cennik robót budowlanych podzieliliśmy według województw oraz największych miast w tych województwach.
, 25 kwietnia 2017

Cennik malowania ścian 2017

Cennik malowania ścian 2017

Malowanie to jedna z najważniejszych prac, które wykonujemy podczas wykończenia lub remontu budynków mieszkalnych. Koszt tego przedsięwzięcia będzie uzależniony od województwa oraz specyfiki malowania. Poniżej zaprezentujemy przybliżony cennik malowania ścian 2017 w różnych regionach kraju.
, 5 stycznia 2017

Do czego stosuje się mydło malarskie?

Do czego stosuje się mydło malarskie?

Mydło malarskie, mimo obecności na rynku wydawałoby się skuteczniejszych środków, jest nadal szeroko stosowane nie tylko przy remontach i amatorskich pracach wykończeniowych w domu, lecz również przez profesjonalistów. Na czym polega jego fenomen? Do czego jeszcze oprócz gruntowania ścian może się przydać mydło malarskie ? Poniżej znajdziecie informacje o popularnych i mniej popularnych zastosowaniach mydła malarskiego.
, 22 grudnia 2016

Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?

Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?

Gdyby farba elewacyjna pełniła funkcje tylko dekoracyjną, sprawa przedstawiałaby się niezwykle prosto. Wybór zasadzałby się na wyborze koloru i można byłoby przystąpić do malowania elewacji. Niestety farba elewacyjna powinna mieć szereg parametrów które będą chronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Wybór więc nie może być kwestią przypadku, jak również nie do końca sprawą gustu. Dowiedźmy się jak najwięcej o farbach zanim dokonamy właściwego wyboru.
, 21 września 2016

Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników

Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników

Dekoral to jeden z najpopularniejszych producentów farb do wnętrz. W jego ofercie znajduje się wiele ciekawych emulsji, które możemy dopasować do specyfiki każdej aranżacji wnętrz. W poniższym artykule opiszemy najpopularniejsze kolory farb, ich ceny, specyfikę, zastosowanie oraz najczęstsze opnie użytkowników.
, 24 kwietnia 2017

Pistolet do malowania – opinie, sposób użytkowania, ceny, opinie

Pistolet do malowania – opinie, sposób użytkowania, ceny, opinie

Pistolet do malowania to narzędzie które bardzo ułatwia proces malowania, lakierowania oraz pokrywania farbą różnych rodzajów powierzchni. Malowanie natryskowe nie powinno nastręczać specjalnych trudności. Istnieje jednak jeden warunek - musimy dobrać właściwe urządzenie do konkretnego zastosowania. Ponadto jeśli dokonamy dobrego wyboru, pistolet do malowania będzie nam służył długie lata. Poznajmy rodzaje tych urządzeń oraz sposób użycia.
, 21 sierpnia 2016

Biała farba – co zrobić z jej namiarem?

Biała farba – co zrobić z jej namiarem?

Przed zakupem farby staramy się w przybliżeniu określić, jaka jej ilość będzie nam potrzeba. By mieć pewność, że emulsji nie zabraknie do wykonania zaplanowanych prac, zwykle zaopatrujemy się w niewielki jej zapas. Co jednak zrobić z resztką farby, której nie zużyliśmy? Najlepiej ją zachować i sprawdzić, jak możemy ją spożytkować!
, 16 lutego 2017

Remont mieszkania – kiedy korzystać z pomocy fachowców

Remont mieszkania – kiedy korzystać z pomocy fachowców

Pomysł na aranżacje wnętrza, wybór farby, zabezpieczenie pomieszczeń, a w końcu malowanie i sprzątanie – to najważniejsze etapy, które wiążą się z remontem. Jeśli przez nie wszystkie przejdziemy, w nagrodę otrzymamy nowy wygląd pokoi i spokój na kolejne lata.
, 16 lutego 2017

Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta

Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta

Barwa ścian w naszych domach i mieszkaniach odgrywa duże znaczenie aranżacyjne. To właśnie ona nadaje charakter pomieszczeniom oraz podkreśla ich wiodącą stylistykę. W ofertach handlowych znajdziemy ogromny wybór emulsji akrylowych i lateksowych. W naszych głowach pojawia się wtedy pytanie, którą wybrać? Jednym z najpopularniejszych dystrybutorów farb do wnętrz jest firma Dulux. Poniżej przeanalizujemy jej ofertę, przedstawimy najpopularniejsze barwy, wiodące trendy oraz opinie użytkowników.
, 13 lipca 2016

Dekoral kończy 18 lat!

Dekoral kończy 18 lat!

Marka Dekoral kończy w tym roku 18 lat. Marka istnieje na rynku od 1998 roku, a jej historia rozpoczęła się na początku lat ’90 w siedzibie Polifarbu Wrocław S.A. Z połączenia dwóch słów DEKOracja + RAL (wówczas jedyna na rynku karta kolorów) powstała nazwa nowej marki.
, 16 lutego 2017

Tego nie da się zepsuć, a jednak...

Tego nie da się zepsuć, a jednak...

Chyba każdy z czytelników słyszał kiedyś o głupich błędach wykonywanych podczas prac remontowo budowlanych, czy w trakcie rozbudowy domu. Jedne wywołują uśmiech na twarzy, inne przywołują na myśl mniej cenzuralne określenia. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka ciekawych historyjek, które zobrazują fachowość niektórych wykonawców.
, 22 kwietnia 2016

Jak dobrać farbę do mieszkania?

Jak dobrać farbę do mieszkania?

Wybór jak najlepszej farby do naszych ścian to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj dokonując zakupu kierujemy się przede wszystkim kolorem, zapominając o jej pozostałych, równie ważnych, parametrach. Farba ma jednak nie tylko mieć ładny odcień - ma także podkreślić korzystne cechy pomieszczeń czy zamaskować ich wady. Ponadto, musi być trwała, odporna na zmywanie i wydajna - dlatego warto zastanowić się, czy lepsza będzie farba akrylowa, lateksowa, czy jeszcze inna? Warto więc przyjrzeć się bliżej kryteriom, jakie możemy wyczytać na opakowaniach, by wiedzieć, jak dobrać farbę idealną, która przez kilka lat będzie zachwycać nas pięknym wyglądem.
, 27 marca 2017

Farby akrylowe - rodzaje, ceny, opinie, właściwości

Farby akrylowe - rodzaje, ceny, opinie, właściwości

Farby akrylowe są najpopularniejszymi emulsjami o wszechstronnym zastosowaniu. Są też używane (choć w nieco innej wersji) jako farby artystyczne dla plastyków. Nas jednak interesują ściany mieszkania. Różnorodność ofert handlowych sprawia, że tego typu farba może być idealnie dopasowana do potrzeb każdego użytkownika, a malowanie ścian stać się czystą przyjemnością. Poniżej zaprezentujemy podstawowe właściwości emulsji akrylowej, opiszemy jej zastosowanie, a także zakres cenowy.
, 6 maja 2017

Firmy budowlane i remontowe w różnych regionach Polski - porównanie cen usług

Firmy budowlane i remontowe w różnych regionach Polski - porównanie cen usług

Przed wykonaniem remontu należy określić jego orientacyjny koszt. Największy wpływ na ostateczną cenę ma koszt zakupu materiałów oraz cena usług remontowych. Wielu inwestorów szuka wykwalifikowanych firm budowlanych i remontowych, które oferują atrakcyjne stawki. Wynagrodzenie fachowców działających w różnych regionach naszego kraju może być dość zróżnicowane. Dlatego poniżej przedstawimy orientacyjny cennik najpopularniejszych prac remontowych.  Wszystkie ceny pochodzą z I kwartału 2015 roku.
, 19 kwietnia 2016

Farba lateksowa - czy na pewno tylko do łazienki?

Farba lateksowa - czy na pewno tylko do łazienki?

Przed malowaniem ścian należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej farby. Nie chodzi tu wyłącznie o jej barwę, ale także o rodzaj. W powszechnym przekonaniu przyjęło się, że farby lateksowe wykorzystujemy w łazienkach i pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności powietrza. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie takich emulsji jest znacznie większe niż tylko wykończenie łazienki.
, 28 kwietnia 2016

Malowanie boazerii w przedpokoju - jak ją skutecznie i łatwo odświeżyć

Malowanie boazerii w przedpokoju - jak ją skutecznie i łatwo odświeżyć

Niegdyś boazeria była bardzo popularną okładziną ścienną, zwłaszcza w przedpokoju. W dzisiejszych czasach kojarzy się już ze świetnością PRL, a jej walory dekoracyjne odbiegają od współczesnych wymogów mody. Okazuje się jednak, że boazerie można w prosty sposób odświeżyć i nadać jej nowych walorów dekoracyjnych. Renowacja owej okładziny jest dość prosta i z możemy ją wykonać samodzielnie.
, 29 kwietnia 2016

Malowanie ścian - zrób to sam z naszym poradnikiem!

Malowanie ścian - zrób to sam z naszym poradnikiem!

Ceny usług wykwalifikowanych ekip malarskich są dość wysokie. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne malowanie ścian i sufitów. Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowana czynność. Wystarczy się odpowiednio przygotować, wybrać odpowiednią farbę (może zastąpić farby akrylowe lateksowymi?) i zastosować do podstawowych zasad. 
, 29 kwietnia 2016

Kamień elewacyjny wewnętrzny - nowy trend w wykończeniu wnętrz

Kamień elewacyjny wewnętrzny - nowy trend w wykończeniu wnętrz

Kamień dekoracyjny od zawsze stanowił inspiracje dla projektantów wnętrz. Jego naturalna faktura efektownie współgra z elementami wystroju i podkreśla elegancką stylistykę pomieszczeń. Kamień elewacyjny dekoracyjny świetnie sprawdza się zarówno w aranżacjach nowoczesnych jak i tradycyjnych. Warto zapoznać się z jego specyfiką, rodzajami, właściwościami technicznymi oraz z możliwościami aranżacyjnymi.
, 16 stycznia 2017

Wydatki na budowę domu – wykończenie i wyposażenie wnętrza

Wydatki na budowę domu – wykończenie i wyposażenie wnętrza

W poprzednich częściach obliczyliśmy, jaki będzie koszt budowy domu oraz wykończenia wnętrz łazienki i kuchni. To jednak nie koniec wydatków przed możliwością wprowadzenia się do domu. Musimy jeszcze wykończyć pozostałe pomieszczenia – salon, przedpokój (hol) i pozostałe pokoje w naszym domu. Sprawdźmy więc, jakie będą koszty tych prac – od wykonania podłóg i ścian, przez sufit podwieszany aż do umeblowania wszystkich pomieszczeń.
, 28 kwietnia 2016

Jak niedrogo wykończyć łazienkę w domu jednorodzinnym?

Jak niedrogo wykończyć łazienkę w domu jednorodzinnym?

W poprzedniej części artykułu obliczyliśmy, że budowa domu z poddaszem o powierzchni użytkowej 160 m2 do stanu deweloperskiego to wydatek około 250 tysięcy złotych. Stan deweloperski jest jednak jak nowe mieszkanie kupione od dewelopera – posadzki, ściany, kaloryfery, okna już niby są, ale jednak cały dom trzeba wykończyć pod klucz. Dlatego w kolejnych artykułach zastanowimy się nad kosztami wykończenia kolejnych pomieszczeń do stanu nadającego się do natychmiastowego wprowadzenia. Na pierwszy ogień pójdzie łazienka - uwzględnimy tu położenie płytek podłogowych, malowanie ścian i sufitu, zakup i montaż umywalki, kabiny prysznicowej, toalety i innych elementów wyposażenia.
, 28 kwietnia 2016

Łazienka o powierzchni 14 m2 – remont za 15 500 zł

Łazienka o powierzchni 14 m2 – remont za 15 500 zł

Dobrze wykończona łazienka może stać się przytulną przestrzenią, która skłania do relaksu i ułatwia odpoczynek. Jej przestrzeń powinna być przytulna, a zarazem funkcjonalna. Okazuje się, że wykonanie takiej aranżacji wcale nie musi być kolosalnym wydatkiem. Sprawdźmy zatem, jak wygląda kosztorys wykończenia łazienki o powierzchni 14 m2 za rozsądną kwotę 15 400 zł. Uwzględnimy w nim wymianę płytek łazienkowych, malowanie ścian i sufitu, wymianę instalacji wodociągowych, jak również elementów sanitariatu - umywalki, toalety, kabiny prysznicowej.
, 28 kwietnia 2016

Jaki kolor ścian wybrać do sypialni?

Jaki kolor ścian wybrać do sypialni?

Sypialnie są wyjątkowym miejscem, w których powinniśmy czuć się komfortowo i wygodnie. Wybór koloru ścian do tego pomieszczenia powinien być oczywiście uzależniony od naszych indywidualnych upodobań. Jednak bardzo ważne są także ogólne zasady aranżacyjne, z którymi warto się zapoznać. Malowanie ścian sypialni na odpowiednio dobrany kolor ścian może podkreślić jej styl sypialni i sprawić, że stanie ona przytulnym, uspokajającym miejscem.
, 25 kwietnia 2016

Farby olejne - jak usunąć farbę olejną ze ściany? Zrób to sam!

Farby olejne - jak usunąć farbę olejną ze ściany? Zrób to sam!

Malowanie ścian farbami olejnymi było niegdyś bardzo modne i często stosowane w prywatnych domach. Dziś jest to już bardziej symbol starości, którego wielu z nas pragnie się pozbyć. Niestety usuwanie farby olejnej ze ścian nie należy do najprostszych ani najprzyjemniejszych czynności. Warto dowiedzieć się o wszystkich sposobach usuwania lamperii i wybrać ten, który sprawdzi się w naszym pomieszczeniu.
, 21 grudnia 2016

Wystrój salonu za rozsądne pieniądze

Wystrój salonu za rozsądne pieniądze

Wykończenie i wyposażenie salonu może się wiązać z bardzo zróżnicowanymi wydatkami. Poniżej prezentujemy przykładowy kosztorys wykończenia i podstawowego umeblowania niewielkiego salonu o powierzchni 18 m2. Zobacz, jak niewielkim kosztem można urządzić naprawdę atrakcyjny wystój salonu!
, 25 kwietnia 2016

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Nasza łazienka nie była remontowana od lat i wreszcie, kilka miesięcy temu przyszedł na nią czas… W swoim mieszkaniu wymieniłam już kuchnię, meble w pokoju, odnowiłam i odmalowałam przedpokój, jednak z remontami nigdy nie ma spokoju… Stwierdziłam, że muszę zabrać się tym razem za łazienkę i WC. Nie chciałam jednak wynajmować ekipy remontowej, ale tym razem zleciłam prace… swojemu mężowi. Chciałam, żeby wziął się wreszcie za coś więcej niż oglądanie telewizji! W pracach pomagał mu nasz syn.
, 28 kwietnia 2016

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Koszt wykończenia wnętrz domu w stanie surowym zamkniętym zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to wielkość i specyfika pomieszczeń użytkowych, jakość elementów wykończeniowych, koszt robocizny oraz oczywiście ogólny standard, w którym chcemy wykończyć dom. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, warto wykonać wstępny kosztorys wykończenia domu. Przykładowy kosztorys do stanu deweloperskiego, a następnie do stanu pod klucz znajdziecie poniżej.
, 21 grudnia 2016

Kosztorys remontu mieszkania

Kosztorys remontu mieszkania

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się kupno mieszkania w stanie deweloperskim. Kupno takiej nieruchomości jest z reguły bardziej opłacalne, niż zakup mieszkania pod klucz, a wyposażenie i wykończenie mieszkania według własnych potrzeb i preferencji nie jest trudne. Jednak przed rozpoczęciem prac warto sporządzić wstępny kosztorys inwestorski wykończenia mieszkania. Załóżmy, iż nasze mieszkanie posiada powierzchnię 70 m2 i składa się z trzech pokoi, kuchni i małej łazienki.
, 21 grudnia 2016

Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?

Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?

Wybór pomiędzy tapetami ściennymi, a farbami malarskimi nie jest oczywisty. Najczęściej zakłada się, że malowanie ścian farbami jest tańsze, niż ich wytapetowanie. Jednak ta reguła nie sprawdza się w każdym przypadku. Porównajmy więc koszty tapet ściennych oraz malowania przy założeniu, że powierzchnia naszych ścian wynosi 50 m2.
, 5 lutego 2017

Koszt remontu mieszkania

Koszt remontu mieszkania

Remont mieszkania jest często bardziej kłopotliwy, niż wykończenie całkowicie nowego. Jeśli chcemy, aby nasze prace remontowe przebiegały sprawnie, powinniśmy się do nich bardzo starannie przygotować. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto określić zakres remontu, a także kolejność poszczególnych robót. Bardzo duże znacznie ma także oszacowanie kosztów, które jesteśmy w stanie poświęcić na całe przedsięwzięcie. Pamiętajmy, że każdy remont wiąże się z ryzykiem powstania nowych, nieprzewidzianych wydatków. Dlatego podczas określania budżetu inwestycyjnego, warto zachować kilkuprocentową rezerwę finansową.
, 29 kwietnia 2016

Koszt remontu starego domu

Koszt remontu starego domu

Generalny remont starego domu wymaga starannego przygotowania. Na wstępie musimy ustalić, czy całe przedsięwzięcie jest w ogóle opłacalne. Pamiętajmy, że koszt kapitalnego remontu jest często porównywalny z kosztami budowy nowego obiektu. Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykonanie remontu, ustalmy jego zakres oraz harmonogram. Będzie on miał duży wpływ na kosztorys inwestycji.
, 19 kwietnia 2016

Etapy budowy domu jednorodzinnego - co zrobić po kolei?

Etapy budowy domu jednorodzinnego - co zrobić po kolei?

Proces budowy każdego domu jednorodzinnego składa się z kilku niezmiennych etapów. Warto się upewnić, że każdy z nich uwzględniliśmy już na etapie przygotowań. Dzięki zapoznaniu się etapami budowy domu krok po kroku możemy perfekcyjnie przygotować się do całego przedsięwzięcia – a co za tym idzie usystematyzować i usprawnić prace budowlane.
, 28 kwietnia 2017

Tapety ścienne czy malowanie? Co lepsze do salonu?

Tapety ścienne czy malowanie? Co lepsze do salonu?

Wykańczając bądź remontując salon stajemy przed dylematem – pomalować, czy wytapetować ściany. Oba te rozwiązania mogą efektownie odświeżyć wnętrze i nadać mu pożądanego charakteru. Aby zadecydować co będzie lepsze w naszym przypadku, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii stan ścian, trwałość, łatwość demontażu oraz koszty zakupu. Zobacz co będzie lepsze dla Ciebie - tapety ścienne czy ściany pomalowane na atrakcyjny kolor.
, 27 kwietnia 2016

Która farba do salonu jest najlepsza?

Która farba do salonu jest najlepsza?

Kolory mają ogromny wpływ nie tylko na wystrój pomieszczenia, ale również na nasz nastrój. Podczas, gdy odpowiednia kompozycja zapewnia poczucie relaksu i komfortu, zła powoduje, że salon może stać się jednym z najrzadziej odwiedzanych przez nas pomieszczeń. Wybór koloru farby może być stosunkowo trudnym zadaniem, szczególnie biorąc pod uwagę to, że dzisiejszy rynek oferuje nam szeroką gamę dostępnych odcieni.
, 29 kwietnia 2016

Samodzielne malowanie ścian we własnym mieszkaniu

Samodzielne malowanie ścian we własnym mieszkaniu

Malowanie mieszkania nie jest trudne. Sam się o tym niedawno przekonałem, gdy postawiłem sobie za zadanie pomalowanie niedawno kupionych własnych czterech kątów.
, 25 kwietnia 2016

Wybieramy farbę do łazienki

Wybieramy farbę do łazienki

Łazienka jest miejscem, gdzie dziecięca fantazja tworzy z gąbki okręt podwodny, a z wanny – niespokojne morskie głębiny. Miejscem, w którym szukamy ukojenia po ciężkim dniu, zanurzając się w pachnącej olejkami wodzie, relaksując się w blasku świec, niczym w hotelowym spa. Ważne jest zatem zapewnienie w niej higienicznej czystości, praktycznych rozwiązań i niepowtarzalnego klimatu. Nastrój możemy osiągnąć odpowiednim oświetleniem, dekoracjami, ale także kolorem płytek łazienkowych oraz ścian ponad nimi. Zależnie od naszego temperamentu i potrzeb, wybierając ciepłe beże, chłodne błękity, czy energetyzujące żółcie.
, 24 kwietnia 2016

Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Obecnie w mieszkaniach dominują najróżniejsze kolory. Biały - jeszcze niedawno tak popularny, ustępuje odcieniom czerwieni, niebieskiego, czy brązu. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że kolor ścian może mieć istotny wpływ na ich życie!
, 27 kwietnia 2016

Wyprawka dla noworodka – jak urządzić pokój dla dziecka

Wyprawka dla noworodka – jak urządzić pokój dla dziecka

No i znowu nadeszła pora na mały remont w mieszkaniu… Jako przyszły tata szykuję się do tej roli w każdy możliwy sposób i nie tylko dokonałem już zakupu łóżeczka i zabawek dla dziecka, ale też przygotowuję dla naszej córeczki najpiękniejszy pokój dla noworodka. Na pokój przeznaczyłem swój stary gabinet, czyli stosunkowo niewielkie pomieszczenie o powierzchni 10 m2 znajdujące się blisko naszej sypialni.
, 16 stycznia 2017

Wszystko na temat malowania ścian w mieszkaniu

skorzystać z usług doświadczonego fachowca. Do prac potrzebny będzie podstawowy zestaw malarski. W jego skład wchodzi kuweta, pędzle do malowania oraz wałki malarskie.

Samodzielne malowanie ścian nie jest czynnością trudną. Jednak warto dołożyć wszelkich starań, by wykonać prace dokładnie. Na samym początku należy wybrać farbę malarską. W domach i mieszkaniach przeważnie stosujemy farby lateksowe oraz akrylowe. Kolejnym krokiem jest wybór kolorów. Paleta kolorów farb akrylowych oraz lateksowych jest niemal nieograniczona. W ofertach producentów znajdziemy najróżniejsze odcienie. Możemy wybrać barwy pastelowe lub intensywne, krzykliwe odcienie. Wybrana przez nas paleta kolorów powinna podkreślać stylistykę aranżacyjną całego pomieszczenia. Barwy ciemne lepiej sprawdzają się w dużych i dobrze doświetlonych pokojach. Z kolei bardziej stonowane, jasne odcienie stają się dobrym rozwiązaniem w niewielkich salonach, sypialniach czy kuchniach.

Po wyborze koloru przychodzi czas na rozpoczęcie prac. Większość nawierzchni ściennych wymaga gruntowania. Grunt nakładamy przy użyciu standardowych narzędzi malarskich (pędzle do malowania, wałki malarskie). W następnym czasie przychodzi czas do nakładania właściwej powłoki malarskiej.

Wałki malarskie przydadzą się na większe powierzchnie ścienne. Z kolei niewielkie pędzle do malowania wykorzystamy w narożach.

Warto też pamiętać o zabezpieczeniu pomieszczenia przed malowaniem. Dobrze byłoby wynieść z niego wszystkie meble i elementy wyposażenia. Podłoga powinna zostać zabezpieczona folią malarską. Dzięki temu oszczędzimy sobie czasochłonnego zmywania zaschniętych plam i powierzchniowych odbarwień z preparatu gruntującego.

Jeśli interesuje Cię malowanie ścian, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak dobrać farbę, jakie kolory sprawdzą się w Twoim pomieszczeniu, ile kosztuje remont i jak wykonać go samodzielnie. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematycznie artykułów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij